Erentepe Haberleri

Erentepe haber, Erentepe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erentepe - 29.08.2013
Bingöl'de Elektrik Kesintisi Uygulanacak
FEDAŞ Bingöl Sistem İşletme Grup Yöneticiliği'nden yapılan açıklamaya göre, bakım onarım çalışması nedeniyle 30 Ağustos Cuma günü 07.00-18.00 saatleri arasında Ormanardı, Ardıçtepe,Yukarı Kemalan, Aşağı Zeynep, Küçüktekören, Güveçli, Hesan, Üçyaka, Balpınar, Haziran, Altınışık, Çiçekkaya, Erentepe, Düzyayla ve Akpınar köyleri, 31 Ağustos Cumartesi günü 07.
Erentepe - 29.05.2013
Kaz Yetiştiriciliği Gözde Meslek Oldu
Muş'un Bulanık ilçesine bağlı belde ve köylerinde kaz yetiştiriciliği gözde meslekler arasında gösteriliyor. Kaz yetiştiriciliğinin yörede çok eskilerden beri var olduğuna işaret eden Erentepe Beldesi'nden Hasan özkan, Beldemizdeki her evde 30 ila 100 arasında kaz var.
Erentepe - 17.05.2013
Akil İnsanlardan Kanaat Önderlerine Ziyaret
Heyet Başkanı Can Paker ile Abdurrahman Dilipak, Abdurrahman Kurt, Sibel Eraslan, Zübeyde Teker, Mehmet Uçum, Mahmut Arslan ve Ayhan Ogan, Güroymak ilçesi Erentepe Mahallesi'nde bulunan medresede Şeyh Nurettin Mutlu'yu ziyaret etti.
Erentepe - 17.05.2013
Kanaat Önderleri: Türkiye'yi Güzel Günler Bekliyor
Güroymak ilçesinin Erentepe mahallesinde bulunan medresede Şeyh Nurettin Mutlu'yu ziyaret eden Can Paker ile birlikte Abdurrahman Dilipak, Abdurrahman Kurt, Sibel Eraslan, Zübeyde Teker, Mehmet Uçum, Mahmut Arslan ve Ayhan Ogan'dan oluşan heyet burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi verip Kanaat Önderi Nurettin Mutlu'dan süreçle ilgili destek istedi.
Erentepe - 17.05.2013
Akil İnsanlar Kanaat Önderleri İle Görüştü
Tatvan'daki görüşmelerin ardından Akil İnsanlar Heyeti, Güroymak İlçesi'ne geçerek burada kanaat önderi Nurettin Mutlu ile görüştü. Erentepe Mahallesi'nde Nurettin Mutlu'nun evine giden heyet üyeleri, yaptıkları çalışmaları anlatıp, Mutlu'dan destek istedi.
Erentepe - 17.05.2013
Çözüm Süreci
Grup Başkanı Paker ile üyeler Sibel Eraslan, Ayhan Ogan, Abdurrahman Dilipak, Zübeyde Teker, Mahmut Arslan, Abdurrahman Kurt ve Mehmet Uçum, ilçenin Erentepe Mahallesi'nde bulunan medrese divanında kanaat önderleri Nurettin Mutlu ve Abdulkerim Çevik tarafından karşılandı.
Erentepe - 08.05.2013
Güroymak'ta Park Yapımı
Haydar Mahallesi'nde Hogir Parkı, Barajyolu Mahallesi'nde Barış Parkı ve Erentepe Mahallesi'nde Evin Parkı'nı yaparak halkın hizmetine sunan Güroymak Belediyesi, bu yıl da Şirintepe Mahallesi'nde yeni bir parkın yapımına başladı.
Erentepe - 06.04.2013
Sydv'dan Eğitim Yardımı
Bulanık SYDV'nın eğitim yardımı kapsamında Erentepe Kardelen İlkokulundaki ihtiyaç sahibi ve başarılı 167 öğrenciye yardımcı ders kitabı dağıtımı yapıldı.
Erentepe - 13.03.2013
Bulanık'ta Kaçak Sigara Operasyonu
Edinilen bilgiye göre, bir istihbaratı değerlendiren jandarma ekipleri, Bulanık'tan İstanbul'a giden bir yolcu otobüsünü Erentepe mevkiinde durdurdu.
Erentepe - 12.02.2013
Hırsızlar Gsm Direklerine Dadandı
GSM operatörlerinin yetkilileri sık sık akü ve kablo hırsızlığının yapıldığını gerçekleştiğini açıklarken, aynı gece Muğla Merkez ve Bodrum Güvercinlik'teki GSM operatörlerinden yaklaşık 20 akü ve kablo hırsızlığı gerçekleştiğini açıkladılar. Yakın tarihte, Yatağan Erentepe ve Katrancı, Muğla Merkez Yılanlı Dağı ve Gülağzı köylerindeki GSM operatörlerinin direklerinden yaklaşık 100 akü ve 800 metreye yakın kablo hırsızlığı yapıldığı öğrenildi.
Erentepe - 16.01.2013
Bulanık'ta Üzerine Tandır Evi Çöken Kadın Öldü
Bulanık ilçesine bağlı Erentepe beldesinde, üzerine tandır evi çöken kadın öldü.
Erentepe - 16.01.2013
Tandırevinin Altında Kaldı
Muş'un Bulanık ilçesinin Erentepe Beldesinde üzerine tandır evi çöken 2 çocuk annesi Zozan Aygün öldü.
Erentepe - 20.12.2012
Jandarmadan Kaçak Sigara Operasyonu
Edinilen bilgiye göre, yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda jandarma ekipleri Bulanık-Muş karayolu üzerindeki Erentepe beldesi girişinde yol kontrolleri yaptı.
Erentepe - 13.12.2012
Muş'ta Bir Beldede Kürtçe Tabelalar Siyaha Boyandı
Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Erentepe beldesinin giriş ve çıkışlarına asılan Kürtçe ve Türkçe tabelalar, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından siyah renge boyanarak okunmaz hale getirildi.
Erentepe - 03.10.2012
BDP'li Belediyeden Türkçe-Kürtçe Tabela
Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Erentepe beldesinin giriş ve çıkışlarına Kürtçe ve Türkçe 'Beldemize hoş geldiniz' tabelaları asıldı.
Erentepe - 03.10.2012
Erentepe Belde Belediyesi'nin Faaliyetleri
Erentepe Belde Belediye Başkanı Mehmet Yaşik, beldede 36 kilometrelik yolu stabilize ile kapladıklarını söyledi.
Erentepe - 19.09.2012
Bulanık'ta "İlköğretim Haftası" Kutlandı
2012-2013 eğitim öğretim yılında 147 eğitim kurumu, 27 bin 630 öğrenci ve bin 50 personelle eğitime başladıklarını belirten Sarıdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu eğitim öğretim yılında ilçemiz köylerinde 6 ortaokul, merkez ve beldelerde 5 imam hatip ortaokulu açıldı. 2011 yatırım programı çerçevesinde Erentepe beldemizde 18 derslikli ilkokulu yapıldı ve eğitim öğretime hazır hale getirildi.
Erentepe - 26.08.2012
Hasat Edilen Buğday, Derede Yıkandı
Bulanık İlçesi'ne bağlı Bingöldek, Esenlik ile Hoşgeldi Köyü'nden buğday yıkamak için ailece Erentepe Çayı'na geliyor.
Erentepe - 23.08.2012
Kumluca'daki Orman Yangını
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Kumluca ilçesi Erentepe köyü Baysu Mahallesi'nde dün öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan orman yangını, ekiplerin karadan ve havadan müdahalesiyle kontrol altına alındı.
Erentepe - 23.08.2012
Antalya Kumluca'daki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı
Edinilen bilgiye göre, Kumluca'nın Erentepe köyü Boysu mevkiinde dün öğle saatlerinde çıkan orman yangını, sabaha karşı kontrol altına alındı.
Erentepe - 22.08.2012
Kumluca'da Orman Yangını Yerleşim Yerlerini Tehdit Ediyor (3)
Erentepe Köyü, Boysu Mevkii'nde öğle saatlerinde çıkan yangına 20 arazöz, 40 orman işçisi karadan müdahale ederken, 3 helikopter ve 1 uçak ise söndürme çalışmalarına havadan destek verdi.
Erentepe - 22.08.2012
Kumluca'da Orman Yangını Yerleşim Yerlerini Tehdit Ediyor (2)
Kumluca'da ORMAN YANGINI YERLEŞİM YERLERİNİ TEHDİT EDİYOR (2) YANGIN KONTROL ALTINA ALINAMADI Antalya'nın Kumluca İlçesi'nde çıkan ve rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılan orman yangını kontrol altına alınamadı. Erentepe Köyü Boysu Mevkii'nde saat 12.
Erentepe - 22.08.2012
Orman Yangını Devam Ediyor
Antalya'nın Kumluca ilçesi Erentepe Köyü Boysu mevkinde saat 12.00 sıralarında başlayan orman yangınının yayıldığı bildirildi.
Erentepe - 22.08.2012
Kumluca'da Orman Yangını
Antalya'nın Kumluca ilçesi Erentepe Köyü Boysu mevkiinde saat 12.00 sıralarında başlayan orman yangını kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
Erentepe - 22.08.2012
Kumluca'da Orman Yangını Yerleşim Yerlerini Tehdit Ediyor
Erentepe Köyü Boysu Mevkii'nde saat 12.
Erentepe - 22.08.2012
Kumluca'da Orman Yangını
İlçenin Erentepe köyü Baysu Mahallesi'nde ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.
Erentepe - 20.08.2012
Muş'ta Hasadı Yapılan Buğday Yıkanmaya Başladı
Erentepe beldesi ve Gülçimen köyü arasından geçen Gülçimen çayına, buğday yıkamak için gelen aileler, buğdayı yıkayarak kışın kullanacakları un için hazırlıyor.
Erentepe - 17.08.2012
Erentepeli Hayırseverler Her Gün İftar Yemeği Veriyor
Bulanık'a bağlı Erentepe beldesinde, ramazan ayı boyunca her gün hayırsever vatandaşlar tarafından iftar veriliyor.4 bin 500 nüfuslu beldede 3 yıl önce ramazanda hayırsever vatandaşlar tarafından başlatılan iftar geleneği bu yılda devam...
Erentepe - 15.08.2012
Roboski Kent Meydanı'nın İsmi Değiştirildi
Yine ilçede belediye tarafından Baraj Yolu Mahallesi'nde yaptırılan parka 'Barış', Erentepe Mahallesi'ndeki çocuk parkına da 'Evin' ismi veridi.
Erentepe - 08.08.2012
Güroymak'ta Roboski Meydanı Yapımına Başlandı
Meydan çalışmaları hakkında bilgi veren Güroymak Belediyesi Peyzaj Mimarı Duygu İliklerden, 2 bin 32 metrekare üzerinde yapılacak olan meydanda bin 800 taban tuğla taşı döşenirken 550 metrekare yeşil alan, Ahmedi Hani anıtı, suni şelale ve 4 pergole ve oturma alanları yapmayı planladıklarını belirtti. İliklerden, aynı zamanda ilçede Erentepe Mahallesi'nde de bin 500 metrekare alan üzerinde yeni bir park yapımına başladıklarının bilgisini de verdi.
Erentepe - 13.06.2012
TBMM'de Basın Toplantıları
-BDP'li Çelik, BDP Muş Erentepe Belde Başkanı Kaya'nın cezaevinde ölümüyle ilgili Meclis araştırması açılmasını istediklerini bildirdi TBMM (AA) - 13.
Erentepe - 06.06.2012
Muş Cezaevinde Tutuklu Bulunan BDP'li Aydın Kaya Hayatını Kaybetti
Muş Bulanik Erentepe BDP İlçe Başkanı Aydin Kaya cezaevinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
Erentepe - 30.05.2012
Yokuşbaşı Köyünde "Bahar Şenliği"
Açılışta konuşan Öner, Yokuşbaşı köyünde eğitime büyük önem verildiğini söyledi. Öner, şöyle konuştu: "Yokuşbaşı Köyü İlköğretim Okulu idareci ve öğretmenlerini böyle bir çalışma yaptıkları için kutluyorum. Bu köyümüzde üniversiteyi okuyanlar ve mezun olanlar toplam 110 kişidir. Bu köyden çıkıp okuyan ve gelecek nesillere örnek teşkil edenleri kutluyorum. Bunları okutan anne ve babalara teşekkür ediyorum. İleride bu köyden daha çok genç üniversiteye gidecek. Çünkü gençler arasında bir okuma sevdası ve yarışı vardır. Bu gençlerden sadece üniversite mezunu olmalarını değil vatana, millete faydalı insan ve vatandaş olmalarını bekliyoruz." İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sabahattin Subaşı şenlik pastasını kesti ve öğrenciler tarafından hediye edilen Türk Bayrağı'nı Erentepe Jandarma Karakol Komutanı'na teslim etti.
Erentepe - 16.04.2012
Başkan Özkan Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda belediyenin 2009'dan bu yana yaptığı çalışmalar değerlendirilerek, 2012 projelerine ilişkin bilgilendirme yapıldı. Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı M. Emin Özkan, 2009 yılından bu yana halka hizmeti esas alarak çalışmalarını yürüttüklerini ifade etti. Özkan, "İlkesel değerleri gözeten, kentin sosyal ve kültürel dokusu ile uyumlu, sürekli gelişime açık, şeffaf, adil, katılımcı, doğal afetlere karşı, sivil savunma odaklı model bir belediye anlayışı ile hizmet sunmayı amaçladık. Bu halk, hizmetin en iyisine layıktır. El ele verip hizmetin en iyisini yapmamız gerekiyor. 3 yıl yıldır elimizden geleni yapıyoruz. Ama bu yeterli değil, süreç içerisinde eksiklikleri en aza indirmek için çabalıyoruz ve çabalamaya da devam edeceğiz. Bu yıl Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde yapılacak projelerimiz Merkez Meydan Alanı yapımı, Erentepe Mahallesi'nde park projesi, Yaklaşık 3 bin 700 metrekare alanda 18'nci madde imar uygulaması, refüjlerin bakımı ve tüm refüjlerin korkuluklarının yenilenmesi, bütün su depolarımızın dış cephelerinin boya ve sıvası yapılarak modern bir görünüme kavuşması sağlanılacaktır.
Erentepe - 26.03.2012
Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Muş'taki Depremi Değerlendirdi
Bu bölgeyi gerek kırıklar; Kuzey Anadolu ile Bingöl-Karakoçan Kırığı, Muş ( K 80° D ) Bindirmesi ile Doğu Anadolu Kırığı, Kavakbaşı Kırığı, Malazgirt ( K 85° B ) ile Süphan ( K 60° D ) Kırıklarıdır. Son 110 yıldır ilde olan yıkıcı depremler ile her ilçenin deprem çekince şöyledir. Malazgirt (1) 5,7+1012; 5,5+1892; 6,3+1907; 6,7+1903, Aktuzla (1), Karahasan (1), Nurettin (1), Varto (1) 5,9+1946; 5,6; 4,0; 6,9; 6,2; 6,1+1966, Çaylar (1), 4,1+2010,Karaköy (1), Muş İçi (1) 4,0+1962, Kızılağaç (1), Mercimekkale (1), Bulanık (1) 5,0+2012, 4,1+2011, 5,2+1982; 6,3+1903, 4,5+2011 Erentepe (1), Karaağıl (1), Hasköy (1), Korkut (1).
Erentepe - 13.02.2012
11 İlde KCK Operasyonu
İzmir'de 10, Batman'da 9, Adana'da 35, Diyarbakır'da 9, Van ve Hakkari'de 13, Gaziantep'te 10, Denizli'de 2, Muş'un Erentepe beldesinde ise 1 kişi gözaltına alındı.
Erentepe - 13.02.2012
Kck Operasyonları
Muş İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de, sabah saatlerinde Bulanık ilçesine bağlı Erentepe beldesinde, terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya üye olduğu gerekçesiyle 1 kişiyi gözaltına aldı.
Erentepe - 13.02.2012
Muş'ta Kck Operasyonu
Alınan bilgilere göre, Muş İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sabah saatlerinde Bulanık ilçesine bağlı Erentepe Belde Belediye Başkanı Mehmet Yaşik'in evine operasyon düzenledi.
Erentepe - 13.02.2012
Belediye Başkanının Kızı Gözaltında
Muş'un Bulanık İlçesi'ne bağlı Erentepe Belde Belediye Başkanı'nın kızı Dilek Yaşik, gözaltına alındı.
Erentepe - 13.02.2012
KCK'ya En Ağır Darbe!
Muş İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de, sabah saatlerinde Bulanık ilçesine bağlı Erentepe beldesinde, terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya üye olduğu gerekçesiyle 1 kişiyi gözaltına aldı.
Erentepe - 17.01.2012
Muş'ta Terör Örgütü Kck Operasyonunda 5 Kişi Gözaltına Alındı
Muş'ta, terör örgütü KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 5 kişi, Muş Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Gözaltına alınan kişiler arasında Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Erentepe ve Özgürür BDP Belde Başkanı Aydın Kaya, BDP yöneticisi Nihat Güzgün ile Özgürür beldesinde belediye personeli Maşallah Aydın, Yüksel Aydın ve Mehmet Sağlam olduğu öğrenildi.
Erentepe - 17.01.2012
Baydemir'den Van Belediye Başkanı Kaya'ya Teşekkür
GABB ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Diyarbakır Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, Edremit Belediye Başkanı Abdulkerim Sayan, Güroymak Belediye Başkanı Mehmet Emin Özkan ve Muş Erentepe Belediye Başkanı Mehmet Yaşik katıldı.
Erentepe - 19.12.2011
PKK'ya Bir Darbe De Muş'tan
FACİA ÖNLENDİ Teröristlerin üzerlerinde ve saklandıkları evlerde yapılan aramalarda 3 kalaşnikof piyade tüfeği ve 1 tabanca, 17 şarjör, 480 fişek, 8 el bombası, bilgisayar, DVD oynatıcı, Harddisk, örgüt mensuplarının Kandil ile görüşmelerde kullandıkları büyük bir telsiz ve muhtelif örgütsel döküman ele geçirildi. Ayrıca teröristlerin gösterdikleri Bulanık'ta 4, Varto ilçesinde 2 olmak üzere toplam 6 sığınak bulundu. Sığınaklarda ise patlayıcı yapımında kullanılan 39 elektrikli fünye, 500 gram plastik patlayıcı, 30 kilo amonyum nitrat, 2 Jeneratör, askeri kıyafetler, kar kamuflajı, çok sayıda giyim ve gıda malzemesi bol miktarda örgütsel dökümana el konuldu. Öte yandan teröristler tarafından Erentepe, Karayolları Bakım Evi girişine, bölgede emniyet tedbiri almak üzere görevlendirilen İl Jandarma Komutanlığına ait zırhlı araçlara yönelik olarak döşenen, 12 kilogramlık tüp ile tuzaklanmış patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi.
Erentepe - 19.12.2011
Muş'ta 3 Terörist ve Yardım Eden 5 Kişi Tutuklandı
PATLAYICI DÜZENEĞİ İMHA EDİLDİ Öte yandan teröristler tarafından Erentepe, Karayolları Bakım Evi girişine, bölgede emniyet tedbiri almak üzere görevlendirilen İl Jandarma Komutanlığı'na ait zırhlı araçlara yönelik olarak döşenen, 12 kilogramlık tüp ile tuzaklanmış patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi.
Erentepe - 19.12.2011
Muş'ta PKK'ya Ait 6 Sığınak Bulundu
-Yola döşenen bomba imha edildi Öte yandan Bulanık'a bağlı Erentepe beldesindeki Karayolları Bakım Evi girişine, bölgede emniyet tedbiri almak üzere görevlendirilen İl Jandarma Komutanlığı'na ait zırhlı araçlara yönelik olarak döşenen 12 kilogramlık tüp içerisinde tuzaklanmış patlayıcı madde düzeneğinin bulunduğu ve patlayıcının bomba imha uzmanları tarafından imha edildiği kaydedildi.
Erentepe - 19.12.2011
Muş'ta PKK'ya Ait 6 Sığınak Bulundu
-Yola döşenen bomba imha edildi Öte yandan Bulanık'a bağlı Erentepe beldesindeki Karayolları Bakım Evi girişine, bölgede emniyet tedbiri almak üzere görevlendirilen İl Jandarma Komutanlığı'na ait zırhlı araçlara yönelik olarak döşenen 12 kilogramlık tüp içerisinde tuzaklanmış patlayıcı madde düzeneğinin bulunduğu ve patlayıcının bomba imha uzmanları tarafından imha edildiği kaydedildi.
Erentepe - 13.12.2011
Muş'ta 3 PKK'lı Terörist Yakalandı
Bulanık İlçesi'nde alınan istihbaratı değerlendiren güvenlik güçleri, daha önce tespiti yapılan PKK'lı guruba operasyon düzenledi. Erentepe Beldesi ile Günbatmaz Köyü arasındaki kırsalda, jandarma ve özel harekat timlerinin ortaklaşa düzenlediği operasyonda, 3 PKK'lı terörist yakalanarak gözaltına alındı.
Erentepe - 13.12.2011
Muş'ta 3 PKK'lı Yakalandı
Alınan bilgiye göre, Bulanık ilçesinde alınan istihbaratı değerlendiren güvenlik güçleri, daha önce tespiti yapılan PKK'lı guruba operasyon düzenledi. Erentepe beldesi ile Günbatmaz köyü kırsalında jandarma ve özel harekat polislerinin ortaklaşa düzenlediği operasyonda, 3 terörist gözaltına alındı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Erentepe Haberleri | Erentepe Haber - Haberler - Sayfa 7 - Erentepe haberleri, son dakika erentepe haber ve gelişmeleri burada. Bülent Arınç Kanaat Önderini Ziyaret Etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 02:30:07. #1.15#

title