Erek Dağı Caddesi'nde Alt Yapı Çalışmaları

Erek Dağı Caddesi'nde Alt Yapı Çalışmaları

Van Belediye Başkanlığı Ekipleri, Erek Dağı Caddesi'nde Eksik Kalan Alt Yapı Çalışmalarını Tamamlamak İçin Harekete Geçti.

Erek Dağı Caddesi'nde Alt Yapı Çalışmaları

Van Belediye Başkanlığı ekipleri, Erek Dağı Caddesi'nde eksik kalan alt yapı çalışmalarını tamamlamak için harekete geçti.

Van Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, İskele Caddesi'nden sonra çalışmalarını Seyit Fehim Arvasi Mahallesi'nde bulunan Erek Dağı Caddesi'ne kaydırarak yaya kaldırım yapımına başladı. Geçen yıl asfalt ve ağaçlandırma çalışmaları tamamlanan caddenin bu yıl da yaya kaldırım çalışmalarına başlandı. Yaklaşık 2 kilometre yolun kaldırımları tamamen yenilenecek şekilde tasarlanmış olan cadde çok yakında yeni bir görünüme kavuşturularak hizmete açılacağı belirtildi. Yetkililer, orta refüj başta olmak üzere yolun her iki tarafında eski kaldırım taşlarının kaldırarak yerine yeni taşlar döşeneceğini söylediler. Çalışmalarını bir ay içinde tamamlamayı hedeflediklerini ifade eden yetkililer, "Bu çalışmalarımız sonunda Erek Dağı Caddesi kentte örnek bir cadde olacaktır. Bu cadde ile mahalleli rahat bir nefes alacak ve trafik sorunu da ortadan kalkacaktır" dediler.

(ŞAK-MET-Y)

19.06.2007 19:12 TSİ