Ereğli'de Bartın Evi Açıldı

Ereğli'de Bartın Evi Açıldı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Bartınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin yöresel Bartın Evi açılışı yapıldı.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Bartınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin yöresel Bartın Evi açılışı yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Rıza Yalçınkaya, Karadeniz Ereğli'de bulunan Yöresel Bartın Kültür Evi'nin açılış törenine katıldı. Ereğli Belediyesi'nin başlattığı, Yöresel Tanıtım Evleri Projesi kapsamında Bartınlılar Derneği'ne tahsis edilen evin açılış töreninde Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'la birlikte Bartınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Çevik ve çok sayıda dernek üyesi de hazır bulundu. Bartın'ın kendine has yemeklerinin ve giysilerinin sergilenip tanıtılacağı Bartın Evi'nin hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunan Rıza Yalçınkaya, Ereğli'de yaşayan Bartınlı hemşerilerinin sevinçlerine ortak olmaktan ötürü de duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Ereğli'deki Bartınlıların birbirleriyle kaynaşmasında, aralarında birlik ve beraberliğin sağlanmasında önemli bir rol üstlenecek olan derneğin; Bartın'ın tanıtımı ve reklamı konusunda birbirinden güzel etkinliklerin ve çalışmaların altına da imza atacağına yürekten inandığını söyledi. Dernek Başkanı Mustafa Çevik ve dernek üyeleri de CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya'ya, davetlerini geri çevirmeyip Ereğli'ye gelip açılış törenine katıldığı için teşekkür etti. - BARTIN

Ereğli'de Bartın Evi Açıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title