Ereğli-Belediyenin İşgal Ettiğini Savunarak Yolu Ulaşıma Kapattılar

Ereğli-Belediyenin İşgal Ettiğini Savunarak Yolu Ulaşıma Kapattılar

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde Oturan 6 Kişi Avukatları Aracılığıyla, Arazilerini Kazık Çakıp Emniyet Şeridi Çekerek Trafiğe Kapattı.

Ereğli-Belediyenin İşgal Ettiğini Savunarak Yolu Ulaşıma Kapattılar

ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'nde oturan 6 kişi avukatları aracılığıyla, istimlak edilmeden ve bir bedel ödenmeden yol ve kavşağa dönüştürüldüğünü ileri sürdükleri arazilerini kazık çakıp emniyet şeridi çekerek trafiğe kapattı. Yol, savcının talimatıyla 3 saat sonra açıldı.

Avukat Ahmet Köse, saat 14.00 sıralarında Sarıkorkmaz Mahallesi'ndeki Muzaffer Uluşahin Sokağın 48 Evler Kavşağı ile birleştiği bölümü, demir kazıklar çakıp emniyet şeridi çektirerek trafiğe kapattı. Sokağın tamamı, kavşağın da bir şeridi ulaşıma kapandı. Avukat Ahmet Köse, muhafaza altına aldırdığı yaklaşık 3 bin 500 metrekarelik alanın müvekkillerine ait olmasına rağmen belediye tarafından işgal edildiğini ileri sürdü. Avukat Köse, "Belediye, bize ait araziyi kamulaştırarak bedelini ödemesi durumunda yolu trafiğe açacağız. Belediye bugüne kadar arsa sahipleri ile bu konuda görüşme yapmadı" dedi.

Demir kazık ve emniyet şeridi ile trafiğe kapatılan yerde ulaşımın aksaması üzerine Cumhuriyet Savcılığı'na bilgi verildi. Söz konusu yerde inceleme yapan savcı, yolun açılması talimatını verdi. Bunun üzerine polis ve belediye zabıta ekipleri, kazıkları sökerek yaklaşık 3 saat kapalı kalan yolu ulaşamı açtı.

Avukat Ahmet Köse, devletin aldığı karara karşı çıkma gibi bir durumlarının olmadığını belirterek, "Bu konunun peşini bırakmayacağız. Belediyeden gereğini yapmasını istiyoruz" dedi.

Kaynak: DHA