Ereğli Belediye Meclisi Toplandı

Ereğli Belediye Meclisi Toplandı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Ereğli Belediye Meclisinin ocak ayı olağan toplantısı, Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonunda yapıldı.

Ereğli Belediye Meclisinin ocak ayı olağan toplantısı yapıldı. 

Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, Meclis Denetim Komisyonu üyelerinin seçimi yapıldı. Kapalı oylamada komisyon üyeliğine CHP Grubu'ndan Turan Çınar, Cevat Aydın 14 oy ile AK Parti Grubu'ndan Adem Çakır ise 19 oyla seçildi.

Pazar yerindeki 186 kiracının kiracılık hak ve hukuklarıyla ilgili komisyon kurulması kararının oylamasının ardından açıklamada bulunan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, pazar yeri esnafının yeni yapılan alışveriş merkezine taşınacağını belirterek, şunları söyledi:

"Esnafımız yeni yerlerine geçtikten sonra mevcut pazar yerinde üretici esnafımız için ayrı yer oluşturulacak ve oradaki pazar yeri de haftanın iki günü halkımıza hizmet verecek. Yeni yerlerine geçecek pazar esnafımızdan tek kuruş, ek ödeme talep edilmeyecek ancak mevzuat gereği yeni yerlerin kira bedellerine cüzi miktarda zam yapılacak" - Zonguldak

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title