Ereğli - 2´Mavi Marmara´ Yaralanan Taşkın, Memleketi Ereğli'de

Ereğli - 2´Mavi Marmara´ Yaralanan Taşkın, Memleketi Ereğli'de

İsrail Askerlerinin Gazze'ye Yardım Götüren 'mavi Marmara' Gemisine Düzenlediği Baskında Yaralanan ve Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Tedavi Altında Tutulan Murat Taşkın, Ambulans Helikopterle Memleketi Konya'nın Ereğli İlçesi'ne Getirildi.

Ereğli - 2´Mavi Marmara´ Yaralanan Taşkın, Memleketi Ereğli'de

İsrail askerlerinin Gazze'ye yardım götüren 'Mavi Marmara' gemisine düzenlediği baskında yaralanan ve Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altında tutulan Murat Taşkın, ambulans helikopterle memleketi Konya'nın Ereğli İlçesi'ne getirildi.

Ereğli Şehir Stadyumu'na inen ambulans helikopterdeki Taşkın'ı, Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Aydın Özpolat, İlçe Sağlık Grup Başkanı Bülent Solak, AK Parti İlçe Başkanı Recep Arlı, ailesi ve vatandaşlar karşıladı. Helikopter stadyuma indikten sonra Taşkın'ı karşılamak için gelen yaklaşık 100 kişilik kalabalık tekbir getirerek 'Hamas'a selam direnişe devam' ve 'Kahrolsun İsrail' sloganları attı.

Daha sonra ambulansa alınarak isteği üzerine Ereğli Devlet Hastanesi'nde götürülen Taşkın, burada sağlık kontrolünden geçirildikten sonra yakınları tarafından evine götürüldü.

Evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenilen Taşkın'ın Seydişehir İlsi'nde Eti Alümunyum Fabrikası'nda işçi olarak çalıştığı öğrenildi. Murat Taşkın, 31 Mayıs Pazartesi günü, İsrail askerlerince Gazze'ye insani yardım malzemeleri götürülen Mavi Marmara Gemisi'ne yapılan baskında yaralanmış ve Türkiye'ye getirildikten sonra Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

Kaynak: DHA