Erdoğan: "Zammı Yapmaktan Yana Olmadığımızı Söyledim"

Erdoğan: "Zammı Yapmaktan Yana Olmadığımızı Söyledim"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Elektrik Ticaret A.ş'nin (Tetaş), Dağıtımdan Sorumlu Türkiye Elektrik Dağıtım A.ş'ye (Tedaş) Verdiği Elektriğe Yaptığı Zammın Tüketicilere Yansıtılıp Yansıtılmayacağı Konusunda "Şartlarımız Eğer El Veriyorsa Yapmaktan Yana Olmadığımızı Daha Önce de Söyledim. Mali Disiplinden, Programdan Taviz Vermeden Yürüyecek Şekilde Adımımızı Atar Kararlarımızı Alırız." Dedi.

Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Elektrik Ticaret A.Ş'nin (TETAŞ), dağıtımdan sorumlu Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş'ye (TEDAŞ) verdiği elektriğe yaptığı zammın tüketicilere yansıtılıp yansıtılmayacağı konusunda ''Şartlarımız eğer el veriyorsa yapmaktan yana olmadığımızı daha önce de söyledim. Mali disiplinden, programdan taviz vermeden yürüyecek şekilde adımımızı atar kararlarımızı alırız.'' dedi.

ABD gezisi öncesinde Esenboğa Havalimanında Erdoğan, ''Elektrik üretimine ilişkin zam yapıldı. Bu zam tüketicilere yansıtılacak mı?'' şeklindeki soruyu şöyle yanıtladı:

''Enerji Bakanlığımız tarafından değerlendirmesi yapılacak. Bu değerlendirme yapıldıktan sonra, duruma göre hangi ölçüde olur veya olmaz, şartlarımız eğer el veriyorsa yapmaktan yana olmadığımızı daha önce de söyledim. Konu Enerji Bakanlığımızın önüne gelecek. Ondan sonra da zannediyorum ki benim dönüşüme kadar da herhangi bir şey söz konusu değil. Döndükten sonra duruma göre, şartlara göre, ekonomimizin her zaman söylediğim gibi mali disiplinden taviz vermeden, programdan taviz vermeden yürüyecek şekilde adımımızı atar, kararlarımızı alırız.''