Erdoğan, Yılın Başarılı Foto Muhabirleri Ödül Törenine Katıldı

Erdoğan, Yılın Başarılı Foto Muhabirleri Ödül Törenine Katıldı

Başbakan Erdoğan, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin, Bu Yıl 22'ncisini Düzenlediği "Yılın Basın Fotoğrafları-2006" Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödüllerini Verdi.

Erdoğan, Yılın Başarılı Foto Muhabirleri Ödül Törenine Katıldı

Yılın Basın Fotoğrafları ödülleri sahiplerini buldu.

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin bu yıl 22'ncisini düzenlediği "Yılın Basın Fotoğrafları-2006" yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Törene katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dereceye girenleri kutlayarak, foto muhabirlerinin çok zor şartlarda çalıştığını söyledi. "Ağlayan Şehir Beyrut" fotoğrafıyla birincilik ödülü alan Kürşat Bayhan'a, Lübnan'da ne kadar kaldığını sorduğunu ve 55 gün cevabını aldığını belirten Erdoğan, "Foto muhabirleri her an ölümle baş başa, yaralanmayla baş başa, korkuyu korkuturcasına, sadece ülkeyi değil tüm dünyayı fotoğraflarıyla buluşturuyorlar" diye konuştu.

Fotoğraflardaki karelerin hüzün ve gözyaşı yansıttığını kaydeden Erdoğan, 2006'yı "Demek ki çok sıkıntılı bir yıl" şeklinde tanımladı. Erdoğan, "Ağlayan Şehir Beyrut" ve "Mavi Emzikli Bebek" fotoğraflarıyla birincilik kazanan Zaman Gazetesi Muhabiri Kürşat Bayhan'a ödüllerini verdikten sonra, salondaki katılımcıların fotoğrafını da çekti.

Ödül törenine katılan Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin de, fotoğrafçıların kamu görevi yaptığını belirtti. Şahin, foto muhabirlerinin kendileri için değil toplum için fotoğraf çektiklerini söyledi.

Yılın Siyaset Fotoğrafı dalında 1'incilik ödülüne layık görülen Takvim Gazetesi muhabiri Alper Yurtsever'in, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in isminin yazdığı çorapların görüntülendeği "Kartvizit Çorap" isimli fotoğrafın ödülünü de veren Şahin, "Bu ödülü keşke Hüseyin Çelik verseydi" dedi.

Geceye, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in yanı sıra Devlet Bakanları Abdüllatif Şener ve Mehmet Aydın, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük, DSP Genel Sekreteri Ahmet Tan, Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Ateş Tümer, Türk-İş Başkanı Salih Kılıç ve basın dünyasından çok sayıda konuk katıldı.(ANKA)