Erdoğan ve Büyükanıt, Birlikte Pasta Kesti

Erdoğan ve Büyükanıt, Birlikte Pasta Kesti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği'nin Resepsiyonunda Birlikte Pasta Kesti.

Erdoğan ve Büyükanıt, Birlikte Pasta Kesti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği'nin resepsiyonunda birlikte pasta kesti.

Azerbaycan'ın bağımsızlığının 90. yıldönümü nedeniyle Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçiliği'nde verilen resepsiyona; Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, İsrail Ankara Büyükelçisi Gabby Levy ve çok sayıda davetli katıldı.

Başbakan Erdoğan'ın resepsiyona gelişi esnasında her iki ülkenin milli marşları okundu. Başbakan Erdoğan, resepsiyonda yerini aldıktan sonra yanına gelen Genelkurmay Başkanı Büyükanıt ile tokalaştı ve ikili bir süre sohbet etti. Bu sırada, ikilinin önüne getirilen kutlama pastasını Erdoğan ve Büyükanıt, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Zakir Haşimov ile birlikte kesti. Pasta kesildikten sonra Erdoğan, bir parça alarak bir tabağa koydu. Erdoğan, Büyükanıt ve Büyükelçi Haşimov, aynı tabaktan pastayı birlikte yedi.

Bu arada, resepsiyona katılan Yargıtay Başkanı Gerçeker'in Başbakan Erdoğan ile bir araya gelmediği görüldü. Gerçeker, basın mensuplarının Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesini sorması üzerine "görüşmenin iyi geçtiğini" kaydetti.

Gerçeker, "Tansiyon düştü mü?" sorusuna ise, ''Düşer, mutlaka düşer.'' şeklinde yanıt verdi.