Erdoğan ve Barzani'nin 400 Çifte Jesti

Erdoğan ve Barzani'nin 400 Çifte Jesti
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Diyarbakır'da Erdoğan ve Barzani'nin nikahına katıldığı 400 çifte hediyeleri teslim edildi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin Diyarbakır'da katıldığı toplu nikah törenindeki çiftlere hediyeleri teslim edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 3 gün önce Diyarbakır Dicle Üniversitesi Spor Salonu'nda düzenlenen törende nikahı kıyılan 400 çifte Başbakan Erdoğan ile Barzani tarafından verilen hediyeler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla dağıtıldı. 

Barzani'nin hediye ettiği ve özel olarak hazırlandığı belirtilen altınların bir yüzünde Barzani'nin ismi diğer yüzünde ise Kürtçe "Kutlu olsun" yazısı yer alıyor.

"Hatıra olarak saklayacağız"

Nikahı kıyılanlar arasında yer alan Mustafa Denli (29),  AA muhabirine, nikah törenine Başbakan Erdoğan, Barzani, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Bekir Bozdağ ve Beşir Atalay ile bazı bakanlar ve çok sayıda milletvekilinin katılarak şahitlik yaptığını belirterek, törende sanatçılar Şivan Perver ile İbrahim Tatlıses'in düet yaptığını anımsattı.

Törende ayrıca Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Halk Müziği Topluluğu ve sanatçı Bedri Ayseli'nin Türkçe ve Kürtçe parçalar seslendirdiğini kaydeden Denli, çok heyecanlandığı nikah nedeniyle büyük sevinç yaşadıklarını söyledi.

Törende yer aldığı için kendisini şanslı hissettiğini ifade eden Denli, "Kalabalık nedeniyle salonda hediyeleri vermediler. Daha sonra Bağlar Kaymakamımız tarafından vakıfta teslim edildi. Sayın Başbakanımız yarım altın, Barzani bin dolar ile tam altın hediye etti. Bin doları ihtiyacımız olduğu için harcayacağız. Ancak altını hatıra olarak saklayacağız. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz" dedi.

"Hediyeleri süpriz oldu"

Gülsüm Denli (25) ise yaklaşık 15 gün önce evlendiklerini ancak resmi nikah kıymadıklarını dile getirerek, "Nikahımızın orada kıyılması çok heyecan ve mutululuk vericiydi. Keşke herkesin düğünü böyle olsa. Hediyeleri süpriz oldu" diye konuştu.

Diyarbakır'da 400 çift için düzenlenen toplu nikah töreninde çiftlere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 400 yarım altın, Başbakanın davetlisi olarak kentte gelen Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ise 400 altın ile 400 bin dolar hediye etmişti. Çiftlerin gelinlik, damatlık, kuaför, nikah, organizasyon ile ulaşım dahil tüm masrafları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca karşılanmıştı. - Diyarbakır

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title