Erdoğan: "Üzerimize Düşen Görev Neyse Yaptık"

Erdoğan: "Üzerimize Düşen Görev Neyse Yaptık"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya'nın Kıbrıs Sorununun Çözümüne Yönelik Hazırladığı Ancak Başarısızlıkla Sonuçlanan Çalışması ile İlgili Olarak "Biz Türkiye Olarak Şu Ana Kadar Üzerimize Düşen Görev Neyse Yaptık, Bundan Sonraki Süreçte de Yapmaya Devam Edeceğiz" Dedi.

Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya'nın Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik hazırladığı ancak başarısızlıkla sonuçlanan çalışması ile ilgili olarak ''Biz Türkiye olarak şu ana kadar üzerimize düşen görev neyse yaptık, bundan sonraki süreçte de yapmaya devam edeceğiz'' dedi.

AK Parti MYK toplantısına katılmak üzere parti genel merkezine gelen Erdoğan, girişte gazetecilerin, Finlandiya Dışişleri Bakanı tarafından Finlandiya planının resmen başarısız olduğunu açıkladığını anımsatmaları üzerine, şunları kaydetti:

''Dışişleri bakanlarıyla yapılan toplantılar, dün AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn ile yapılan ve bugün de yapılan toplantılar sonrası iyi niyetle devam eden görüşmeler maalesef istenilen neticeye ulaşmadı. Fakat bundan sonraki çalışmaların daha düşük yoğunluklu gideceği anlamına gelmez.

Biz Türkiye olarak şu ana kadar üzerimize düşen görev neyse yaptık, bundan sonraki süreçte de yapmaya devam edeceğiz. Zannediyorum AB, komisyon olarak yapması gereken bu tür görüşmelerde süreci kendisine yakışır şekilde devam ettirmelidir. Sürecin tarafları olarak biz de üzerimize düşen görevi her zaman yapmaya devam ediyoruz.''

Erdoğan, Papa'ya mesajının sorulmasını üzerine de ''Müsaade edin onları görüşme esnasında yapacağız'' dedi.

Kaynak: AA