Erdoğan: Uluslararası Hukuktan Doğan Hakkımızı Kullanıyoruz

Erdoğan: Uluslararası Hukuktan Doğan Hakkımızı Kullanıyoruz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Gerçekleştirdiği Sınır Ötesi Operasyonu Değerlendirerek, "Biz, Hiçbir Hamasete Girmeden Ülkemizin Uluslararası Hukuktan Doğan Hakkını Kullanıyoruz" Dedi.

Erdoğan: Uluslararası Hukuktan Doğan Hakkımızı Kullanıyoruz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçekleştirdiği sınır ötesi operasyonu değerlendirerek, "Biz, hiçbir hamasete girmeden ülkemizin uluslararası hukuktan doğan hakkını kullanıyoruz" dedi.

Erdoğan, Ankara'ya hareketinden önce gazetecilerin sınır ötesi operasyona ilişkin sorusu üzerine şunları kaydetti:

"Türk Silahlı Kuvvetlerinin yapmış olduğu açıklamanın ötesinde şu anda söyleyecek herhangi bir şey yok. Sadece kararlılığımız var. Kararlılığımız, planlandığı şekilde aynen devam edecek. Terörle mücadele şu anda öncelikli sorunumuz. Dolayısıyla tezkerenin çerçevesi içerisinde aynı şekilde devamı bizim için bir gerekliliktir. Şu ana kadar bunu başarıyla sürdüren, bayram demeden aynı kararlılıkla devam ettiren Türk Silahlı Kuvvetleri'ne, tüm güvenlik güçlerine, şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Başarılarının ve kararlılıklarının aynen şu ana kadar olduğu gibi devamını temenni ediyorum."

Bir gazetecinin, Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin başkanı Mesut Barzani'nin, sınır ötesi operasyona ilişkin değerlendirmelerini hatırlatması üzerine de Başbakan Erdoğan, medya üzerinden bu konuları değerlendirmenin ve konuşmanın doğru olmadığını söyledi. Erdoğan, "Irak'ın merkezi yönetimi bizim muhatabımızdır ve koalisyon güçlerinin başı olarak ABD ile daha önce nasıl görüştüysek bu görüşmeler de ortadadır. Biz, hiçbir hamasete girmeden ülkemizin uluslararası hukuktan doğan hakkını kullanıyoruz. Olay budur" diye konuştu.

Kaynak: AA