Erdoğan: "Ülkeyi Muhalefet Yönetmiyor"

Erdoğan: "Ülkeyi Muhalefet Yönetmiyor"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'ya ve İstanbul Emniyet Müdürü Celallettin Cerrah'a Sahip Çıktı. Bakan Aksu Hakkında Gensorunun Salı Günü Ele Alınacağını Belirten Erdoğan, "Ülkeyi Muhalefet İdare Etmiyor. Ülkeyi İktidar İdare Ediyor. Biz Öyle Muhalefete Falan Pabuç Bırakmayız" Diye Konuştu.

Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hrant Dink suikastının ardından İçişleri Bakanı Aksu ve İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'a dönük eleştiriler karşısında "Ülkeyi muhalefet idare etmiyor. Ülkeyi iktidar idare ediyor. Biz öyle muhalefete falan pabuç bırakmayız" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, AKP Merkez Karar ve Yürütme Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hrant Dink suikastının ardından eleştirilen İçişleri Bakanı Aksu ve İstanbul Emniyet Müdürü Cerrah'a sahip çıkan Erdoğan, "Muhalefet işte gensoru vermiş. Salı günü görüşeceğiz. Ülkeyi muhalefet idare etmiyor. Ülkeyi iktidar idare ediyor. Biz öyle muhalefete falan pabuç bırakmayız, merak etmeyin" dedi. Erdoğan, valilikler ve emniyet müdürlükleri üzerinde çalıştıklarını ifade ederek vekaleten yönetilen bazı kurumlara önümüzdeki hafta atamalar yapılacağını da söyledi.

Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin parti teşkilatına "tahriklere kapılmayın" uyarısı göndermesiyle ilgili olarak da "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, şu anda bu noktada 'tahriklere kapılmayın' demesini anlamlı bulurum. Bundan dolayı kendisine teşekkür ederim. Fakat 'tahriklere kapılmayın' derken ortaya çıkan neticeler üzerinde de iyi düşünmesini isterim" diye konuştu.

Avrupa'da yapılan PKK'ya yönelik operasyonlarda koordinatörlük kurumunun etkisi olup olmadığı yönündeki soruya ise Erdoğan, "ABD ile yürüttüğümüz bu müşterek çalışmanın, AB üyesi ülkelerle sürekli olarak bu konuyla yapmakta olduğumuz görüşmelerin bir neticesi olduğuna inanıyorum" diye yanıt verdi. Başbakan ayrıca, "Şu anda ortada henüz iki ülkenin attığı adımlar var. bunu hangi ülkeler takip edecek onu da izlemeye devam edeceğiz" dedi.(ANKA)

Kaynak: ANKA