Erdoğan: Türkiye'yi 3,5 Teröriste Teslim Etmeyiz

Erdoğan: Türkiye'yi 3,5 Teröriste Teslim Etmeyiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini söyledi.

22.04.2012 17:00 | Son Güncelleme: 22.04.2012 17:00
Erdoğan: Türkiye'yi 3,5 Teröriste Teslim Etmeyiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini söyledi. Erdoğan, "Biz 3,5 teröriste bu ülkeyi asla ve kat'a teslim edemeyiz." dedi.

AK Parti Bursa İl Kongresi'ne katılan Başbakan Erdoğan, iktidarda bulundukları 9,5 yıldan beri terörle kararlı bir şekilde mücadele ettiklerini söyledi. Doğu ve Güneydoğu'da yıllardan beri süregelen şiddetin bölge halkına hiçbir yarar sağlamadığına dikkat çeken Erdoğan, "Şiddet, bölgeye kandan, gözyaşından, acıdan başka hiçbir şey getirmedi. Terör örgütü silah bırakmadıkça, operasyonlar sürecektir. Askerimiz de polisimiz de inlerine varıncaya kadar bu operasyonlar sürecektir. Ancak silah bırakıldığı anda o zaman da güvenlik güçlerimiz bu operasyonlardan vazgeçer. Güvenlik güçlerimizin tek görevi var, milletimizin can, mal güvenliğini sağlamak, vatanın sınırlarını korumak." diye konuştu.

Terör olayları sebebiyle bölgede işsizliğin ve yoksulluğun önünün alınamadığına işaret eden Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: "AK Parti hükümetleri olarak, 9,5 yıldan beri, bir yandan bu terörle kararlı şekilde mücadele ettik. Bir yandan da bölgeyi kalkındırmanın mücadelesini verdik. Özel sektör, terör sebebiyle bölgeye yatırım yapmaya sıcak bakmıyor. Çünkü tehlike var. Terör bittiği zaman bölgede yatırımlarına başlayacaktır. Hakkari'de, Yüksekova'da havaalanı yapıyoruz. Ancak temel atma törenine vatandaşı göndermiyorlar. 'Gitmeyeceksiniz' diyorlar. İnşallah önümüzdeki yıl sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Aynı şekilde Şırnak'ta havaalanı temeli atacağız, engellemeye çalıştılar, Iğdır'da da aynı şeyi yaptılar. Yol yapımında da aynı şeyler oluyor. Müteahhit firmaların dozerlerini, iş makinelerini yakıyorlar. Ancak mücadelemiz sürecek. Biz ülkeyi 3,5 teröriste asla teslim etmeyiz. 780 bin kilometrekarelik vatan topraklarını inşallah en ideal seviyeye getireceğiz. 75 milyon vatan evladı, ayrım görmeyecek."

Kaynak: CHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title