Erdoğan: "Türkiye Uluslararası Bir Marka Haline Geldi"

Erdoğan: "Türkiye Uluslararası Bir Marka Haline Geldi"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İçerde ve Dışarda Gerçekleştirilen Büyük Atılımlarla Türkiye'nin Artık Uluslararası Bir Marka Haline Geldiğini Belirterek, "Bu Markayı Algılamakta Zorlananlar Var, Şirket Markası Gibi Zannedenler Var. Bunun, Pazarlama Tekniği İçinde Farklı Bir Konumu, Yeri Olduğunu Anlatacaksınız" Dedi.

Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, içerde ve dışarda gerçekleştirilen büyük atılımlarla Türkiye'nin artık uluslararası bir marka haline geldiğini belirterek, "bu markayı algılamakta zorlananlar var, şirket markası gibi zannedenler var. Bunun, pazarlama tekniği içinde farklı bir konumu, yeri olduğunu anlatacaksınız" dedi.

Başbakanlık Resmi Konutu'nda, yeni atanan büyükelçiler onuruna yemek veren Erdoğan,Türkiye'de demokratik reformlarla ekonomik kalkınmayı birlikte gerçekleştirdiklerini ifade ederek, bu reformları daha ileri götürmeyi hedeflediklerini bildirdi. Erdoğan, Türkiye'nin bölgesinde bir istikrar adası olduğunu vurgulayarak, ''Uluslararası camianın saygın bir üyesi olarak bölgemizde ve dünyada barışın ve refahın yaygınlaşmasına aktif biçimde destek vermeye devam ediyoruz'' diye konuştu.

Erdoğan, Kıbrıs sürecinde ''kazan kazan'' ilkesiyle yeni işbirliği fırsatları oluşturmaya büyük önem verdiklerini de kaydetti.

Büyükelçilerin siyasi ilişkilerin geliştirilmesine paralel olarak ekonomik alanlarda da yapacağı işlerin önemli olduğuna dikkat çeken Erdoğan, şunları kaydetti:

''Ülkemizin her alanda dünyaya açılmasında, uluslararası rekabette ön sıralara yükselmesinde, kritik roller oynayacaksınız. Türkiye'yi, çağdaşlaşma hedeflerinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmayı hep birlikte gerçekleştirmeyi başaracağız. Çalışmalarınızda Hükümetimizin desteğinin sizinle olacağını bilmenizi istiyorum ve yeni görevinizi kutluyor, başarılar diliyorum.''

Yemekte, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ve Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer de hazır bulundu.