Erdoğan: Ttk'ya 3000 İşçi Alınacak

Erdoğan: Ttk'ya 3000 İşçi Alınacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Maden İşçilerine Türkiye Taşkömürü Kurumuna (Ttk) '1500 Artı 1500' Olmak Üzere 3000 İşçinin Alınacağı Müjdesini Verdi.

Erdoğan: Ttk'ya 3000 İşçi Alınacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, maden işçilerine Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) ''1500 artı 1500'' olmak üzere 3000 işçinin alınacağı müjdesini verdi.

Erdoğan Konut Edindirme Yardımı (KEY) paralarının bu ayın ilk haftasından itibaren ödenmeye başlanacağını da bildirdi.

Başbakan Erdoğan, madenci elbisesi ve baretle deniz seviyesinden eksi 564 metre yükseklikteki maden ocağında incelemelerde bulunduktan sonra TTK Kozlu Müessese Müdürlüğünün bahçesinde maden işçileri ve vatandaşlara hitap etti.

''Bugün Zonguldak'ın maden işçileri ile kader ortaklığının altını çizmeye geldiğini'' kaydeden Başbakan Erdoğan şöyle konuştu:

''Bugün, yüzlerce metre derinliğin altındaki umutlara, özlemlere, rüyalara ortak olmaya geldik. Sizi örnek almaya, sizin aydınlattığınız ocaklardan ışık almaya geldim. Biliyorsunuz ki bu kardeşiniz de aslında bir işçidir, ülkesi için, insanlarımız için, bu ülkenin insanlarının mutlu geleceği için alın teri dökmeye çalışıyor.

Sizler alın terinin, sizler el emeğinin, sizler göz nurunun helal kazancın ne anlama geldiğini herkesten iyi bilirsiniz. Sizi anlamak, sizin gözünüzdeki ışığı yakalamak bana göre vatanını sevmekle aynı manaya geliyor. Zira bu ülkeyi gerçek anlamıyla vatan kılan sizin alın terinizdir. Emeğe düşman çoklarını gördük. Bir damla alın teri dökmeden vatanseverlik nutukları atanları çok gördük. Topluma tepeden bakıp emekçi geçinenleri çok gördük. Ankara'nın duvarları ardında emek istismarı yapan, sözde halkçılık yapan çok siyasetçi, çok bürokrat gördük. Oysa bu ülkeyi vatan kılanlar üretenlerdir. Bu memleketi güzelleştirenler alın teri dökenlerdir.''

Kaynak: AA