Erdoğan: TSK'nın Mücadelesini Kimse Gölgeleyemez

Erdoğan: TSK'nın Mücadelesini Kimse Gölgeleyemez

Başbakan Errdoğan, 'TSK'nın Tüm Komuta Kademesinden Tutunuz, Erine Kadar Vermiş Olduğu Bu Başarılı Mücadeleyi Siz Nasıl Olur da Gölgelemeye Gayret Edersiniz'' Diyerek CHP ve MHP'ye Gönderme Yaptı.

Erdoğan: TSK'nın Mücadelesini Kimse Gölgeleyemez

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sınır ötesi kara operasyonunu eleştiren CHP ve MHP'ye yönelik olarak, ''Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm komuta kademesinden tutunuz, erine kadar vermiş olduğu bu başarılı mücadeleyi siz nasıl olur da gölgelemeye gayret edersiniz, bu yetkiyi nereden alıyorsunuz?'' dedi.

Uşak Belediyesi tarafından yaptırılan tesislerin, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen toplu açılış törenine katılan Başbakan Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye girdiğini, çocuğundan kadınına bütün sivillerin öldürüldüğünü ifade etti. Erdoğan, şöyle devam etti:

''İşte Türk ordusunu diğerlerinden ayıran özellik budur. Bunu böyle bilmeniz lazım. Burada ABD, Irak'taki koalisyon güçleri, Irak'ın Cumhurbaşkanı, Başbakanı, yerel yönetim tüm bunlarla beraber uyumlu bir harekat yürütülmüş ve harekat hamd olsun başarıyla hedefine ulaşmıştır ve hiç kimse, askerimiz, ordumuzun üstünden siyaset yapmasın, bu hiç kimseye bir şey kazandırmaz. Söylenecek bir şey varsa, bize söyleyin, soracakları bir şey varsa bize sorsunlar ama verdiğimiz cevaplara da saygılı olsunlar. Saygıları olsun. Bizim verdiğimiz cevaplara inanmıyorsun, Genelkurmay Başkanı açıklama yapıyor, inanmıyorsun. Kime inanıyorsun ya? Paşam bir şey söyledi. Dedi ki, 'Ben bu elbiseyi çıkartırım.' Bu kadar iddialı konuştu. Bakınız aynı şeyi değişik versiyonda da ben kullanıyorum. Tüm bu açıklamaların dışında kimse bizi ABD'den talimat alan olarak değerlendiremez. Biz de siyaset elbisesini çıkartırız. Bu kadar iddialı konuşuyorum. İddia sahibi iddiasını ispatla mükelleftir. Bu iddiayı yerine getiren siyasetçiler, bu iddiayı ispatlamadıkça bu ülkede nasıl dolaşacaklar ben onu soruyorum.''

Erdoğan, ''Terörle mücadeledeki kararlılığımızı, idari güvenlik güçlerimizle, askerimizle, polisimizle aynı kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu adi suçla mücadele değildir. 'Efendim orayı tamamen temizlediniz de mi geldiniz?' Bunların terörle mücadelede kafaları bu kadar çalışıyor. Terörle mücadele farklı bir olaydır. Terörle mücadele, adi mücadeleye benzemez. Dünyada bu işi sıfırlayan bir ülke var mı? Şu anda en güçlüsü ABD. Bakın terörle mücadelesine halen devam ediyor. İspanya'sı, İngiltere'si, Fransa'sı hepsi devam ediyor. Hepsi dünyada sıkıntı yaşıyor'' diye konuştu.