Erdoğan: "Terör Tehdidine Karşı Gerekeni Yapacağız"

Erdoğan: "Terör Tehdidine Karşı Gerekeni Yapacağız"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Emekli Orgeneral Joseph W. Ralston'a "Türk Halkının Can ve Mal Güvenliğine Yönelik Terör Tehdidine Karşı Ne Gerekiyorsa Yapılacağını" Söyledi.

Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Emekli Orgeneral Joseph W. Ralston'a ''Türk halkının can ve mal güvenliğine yönelik terör tehdidine karşı ne gerekiyorsa yapılacağını'' söyledi.

Başbakan Erdoğan Başbakanlık Merkez Bina'da kabul ettiği Ralston'u göreve başlamasından dolayı kutladı.

Ralston'na yeni görevinde ''terör örgütüyle muhatap olmak anlamına gelecek herhangi bir adımın atılmamasının önemini'' hatırlatan Erdoğan, ''Halkımızın can ve mal güvenliğine yönelik terör tehdidine karşı ne gerekiyorsa yapacağız'' dedi.

Ralston da Türk kamuoyuna yaptığı açıklamalara atıfta bulunarak, ''Teröristleri muhatap almanın asla söz konusu olmayacağını'' söyledi.

Joseph W. Ralston, ayrıca ABD Başkanı Bush'un ''Teröristlere barınak sağlayan ülkeler kötü ülkelerdir'' sözünü hatırlatarak, Irak'ta terör örgütüne barınak sağlanmaması gerektiğini vurguladığı kaydedildi.

Ralston ''zor ve onurlu bir göreve geldiğini'' de belirterek, ''Hükümetiniz ve atadığınız değerli general ile teröre karşı birlikte mücadele edeceğiz'' diye konuştu.