Erdoğan: Taksim'e Opera Binası Yapma Hevesim Vardı

Erdoğan: Taksim'e Opera Binası Yapma Hevesim Vardı

Haberler.Com - Haberler | Güncel

Almanya'da gazetecilere açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, "Taksim'e opera binası yapma hevesim vardı. Yaptırtmadılar." dedi.

Başbakan Erdoğan, Alman Dış Politika Enstitüsünde, "21. Yüzyılda Türkiye, Avrupa ve Dünya" temalı konferansta konuştu.

GEZİ SORUSUNA HAMBURGLU YANIT

Konferans sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, "Gezi parkında polislerin davranışını nasıl buluyorsunuz?" sorusuna soruyla yanıt verip, "Şimdi Gezi olaylarını söylüyorsunuz. Siz Frankfurt'taki, Hamburg'daki eylemler yaşandı. Bizim polisimizle mukayese edilemeyecek şekilde görüntüler yaşandı. Bu görüntüler benim elimde var. Bunları nereye koyacaksınız?." dedi.

"BİR HAYALİM VARDI, YAPTIRTMADILAR"

Erdoğan açıklamasına şöyle devam etti:

"Demokraside azınlıkların haklarını korumak esastır. Kalkıp çoğunluğun azınlığa egemen olmasını istemesek de azınlığın da çoğunluğa egemen şiddete başvurmasına evet diyemeyiz. Gezi mezi olayı değil. Taksim'de farklı düşüncelerim vardı. İstanbul'da opera binası yoktu. Taksim'de opera binası yapalım dedik istemediler. Müze yapalım dedik istemediler. Bizim iktidarım yapacak diye 'yaptırmayız' dediler. 

Kominist düzenlerde güzel ve yeni bir şeyler yapmak isteyenlere hep karşı çıkarlar. Burada da öyleydi. Şu ana kadar azınlıkların haklarının korunmasında hiçbir iktidarın yapmadığını biz yaptık, ancak terörist isteklere müsaade etmeyiz."

Kaynak: Haberler.Com

Çok Okunan Haberler

title