Erdoğan: 'Sulu Şaka Yapan Siyasetçilerden Değiliz'

Erdoğan: 'Sulu Şaka Yapan Siyasetçilerden Değiliz'

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Biz Gece Rüya Görüp, Sabah Kalkıp Meydanlarda Üfürenlerden Değiliz. Biz, Mazotu Ucuzlatacağım Derken, Siyaseti Ucuzlatan, O Sulu Şaka Yapan Siyasetçilerden Değiliz' Dedi.

Erdoğan: 'Sulu Şaka Yapan Siyasetçilerden Değiliz'

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Biz gece rüya görüp, sabah kalkıp meydanlarda üfürenlerden değiliz. Biz, mazotu ucuzlatacağım derken, siyaseti ucuzlatan, o sulu şaka yapan siyasetçilerden değiliz'' dedi.

Erdoğan, AK Partinin Erzincan Cumhuriyet meydanında düzenlediği mitingde halka hitap etti.

Konuşmasında AK Parti Hükümetinin icraatlarını değerlendiren Erdoğan, ''Diyorlar ki 'Onlar bir veriyor, biz üç vereceğiz'. Sayın Baykal! Bu senin söylediklerini geçmişte birileri de söylüyordu, 'O bir verirse, ben beş veririm' diyorlardı. Bunu söyleyenler ülkeyi krizlere götürdüler. Hesapsız, kitapsız bunlar söylenmez'' diye konuştu.

''Biz gece rüya görüp, sabah kalkıp meydanlarda üfürenlerden değiliz.'' diyen Erdoğan, şunları söyledi:

''Biz, mazotu ucuzlatacağım derken, siyaseti ucuzlatan, o sulu şaka yapan siyasetçilerden değiliz. Biz bu yola çıktık. Kalkıp diyorlar ki 'mazotu 1 YTL'ye indireceğiz.' Kardeşim bunu söylüyorsun, bizim petrol kuyularımız mı var? Bu yatırımları, dışarıdan alacağımız bu petrolü neyle alacağız. Eğer bu vergi gelirlerimiz olmadığı taktirde, biz eğitime, sağlığa, sosyal destekleri neyle yapacağız? Türkiye'nin şu anki mevcut borcunun faiz ödemeleri var, bunları neyle ödeyeceğiz? Kusura bakmayın, açık söyleyeceğim, dobra söyleyeceğim; Bekara karı boşamak kolaydır, bunlar bu. Ve bizim arkamızda kapı gibi bir 5 yıl var. Türkiye'nin geleceğine damgasını vuracak eserlerimiz var.''

Erdoğan, bu arada meydandakilerin ''YÖK, YÖK'' diye bağırmaları üzerine, ''İnşallah YÖK denilen olayda, bu seçimlerdeki sandıktan çıkacak neticeyle o da yerini bulacak'' dedi.

Kaynak: AA