Erdoğan: "Şu Anda Her An Bir Hassasiyet İçindeyiz"

Erdoğan: "Şu Anda Her An Bir Hassasiyet İçindeyiz"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 5 Kasım'da Fevkalade Bir Hal Olmadığı Takdirde ABD'de Başkan George Bush ile Diğer Konuların Yanı Sıra Terör Konusunu da Özellikle Açık ve Net Konuşup Görüşeceklerini Belirterek, 'ABD Ziyaretine Kadar Ne Olur Ne Olmaz Onu Bilemem. Çünkü Biz Şu Anda Her An Bir Hassasiyet İçindeyiz' Dedi.

Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 5 Kasım'da fevkalade bir hal olmadığı takdirde ABD'de Başkan George Bush ile diğer konuların yanı sıra terör konusunu da özellikle açık ve net konuşup görüşeceklerini belirterek, ''ABD ziyaretine kadar ne olur ne olmaz onu bilemem. Çünkü biz şu anda her an bir hassasiyet içindeyiz'' dedi.

Erdoğan, Romanya dönüşünde, Atatürk Havalimanında bir gazetecinin, ''ABD ziyareti öncesi bir operasyon bekleniyor mu?'' sorusu üzerine, ''İsterseniz operasyonun tarihini, zamanını, saatini vereyim'' dedi.

Erdoğan, aynı gazetecinin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın bu akşamki açıklamasını hatırlatmasına ''Genelkurmay Başkanımız da herhalde bunu ilan edecek değil'' karşılığını verdi.

Önlerinde bir süreç bulunduğunu belirterek 5 Kasım'da ABD'ye gideceğini hatırlatan Erdoğan, bunun bu olaylardan sonra değil, BM Olağan Genel Kurulu öncesinde planlanmış bir seyahat olduğunu söyledi.

''Ama biz siyasetçiyiz ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yönetiyoruz, kabile yönetmiyoruz'' diyen Erdoğan, üzerlerinde siyasi ve diplomatik görevin dışında askerlerle beraber yürüttükleri görevleri de bulunduğunu söyledi.

Daha önce ''Bu süreç içerisinde bin düşüneceğiz, bir yapacağız ama pir yapacağız'' dediğini hatırlatan Erdoğan, arkadaşlarının bugün Irak'tan gelen heyetle görüştüğünü ve bu görüşmede arkadaşlarının sadece dinlemede kaldığını ve bu bilgileri de Genelkurmay'la paylaştığını ya da paylaşacağını ve bunların kendisine de telefonla aktarıldığını bildirdi.

Başbakan Erdoğan, Irak heyetinin ziyaretinin sonuçlarına ilişkin bir soru üzerine de ''Beklediğimiz pek bir şey yok diyebilirim'' dedi.

Erdoğan, ''Heyetle görüşme son görüşme miydi, yeniden bir müzakere olacak mı?'' sorusuna da ''Zaten gelen heyetin seviyesi ortada'' yanıtını verdi.

Kaynak: AA