Erdoğan: Sosyal Güvenlik Reformu 2028-29'da Yürürlüğe Girecek

Erdoğan: Sosyal Güvenlik Reformu 2028-29'da Yürürlüğe Girecek

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bazı Kişilerin Sosyal Güvenlik Reformuna Yönelik Gösteri Yaptığını Belirterek, 'Şu Anda 60-61 Yaşı Emeklilik Yaşı Olarak Getirecek Olan Bu Kanun, 2028-29'da Yürürlüğe Girecek. Yani Şu Ana Kadar SSK'lı veya Emekli Sandığı ya da Bağ-kur'luyu Kapsamıyor' Dedi.

Erdoğan: Sosyal Güvenlik Reformu 2028-29'da Yürürlüğe Girecek

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı kişilerin sosyal güvenlik reformuna yönelik gösteri yaptığını belirterek, ''Şu anda 60-61 yaşı emeklilik yaşı olarak getirecek olan bu kanun, 2028-29'da yürürlüğe girecek. Yani şu ana kadar SSK'lı veya Emekli Sandığı ya da Bağ-Kur'luyu kapsamıyor'' dedi.

Erdoğan, Kağıthane Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen AK Parti Kağıthane İlçe Kadın Kolları 2. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, 22 Temmuz seçimlerinde bütün partilerin bir araya geldiğini ifade ederek, ''Aralarında çeşitli anlaşmalar yaptılar. Dayanışmalara girdiler. 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olmaz. Bir araya geldiler ama olmadı'' dedi.

Söz konusu partilerin AK Parti'yi yok edeceklerini zannettiklerini, ancak sandıktan AK Parti'nin çıktığını dile getiren Erdoğan, ''Şu an caddede iki kişi yürüyorsa, bunun biri AK Partili demektir. Bu hale geldik'' diye konuştu.

Bunun, Ak Parti'nin Türkiye'yi kucaklayan bir parti olduğu anlamına geldiğini, 81 vilayetin 80'inde AK Parti milletvekili olduğunu söyleyen Erdoğan, söz konusu durumun şimdiye kadar hiçbir siyasi partiye nasip olmadığını dile getirdi.

Erdoğan, hangi etnik unsura sahip olursa olsun herkesin ''Ben, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım'' diyebilmesi ve bundan gocunmaması gerektiğini belirterek, bunun başarılması halinde Türkiye'yi kimsenin yıkamayacağını anlattı.

Diyarbakır ziyaretine de değinen Erdoğan, orada halkın mütevekkil yapısını, devletine nasıl sadık olduğunu gördüğünü belirterek, ''İşte bu güven, dayanışma bizi yarınlara çok daha farklı taşıyacak'' dedi.

Erdoğan, Türkiye'nin her yerinde üniversite kuracaklarını belirterek, 72 ilde üniversite kurulduğunu, kalan 9 ilde de bu yıl kurulacağını söyledi.

Türkiye'yi eğitim, sağlık, adalet ve emniyet olmak üzere 4 temel taş halinde inşa edeceklerini söylediklerini hatırlatan Erdoğan, ''Son zamanlarda bir yalan yarışıdır aldı başını gidiyor. Örneğin diyorlar ki, 'Efendim okullardan müzik dersini, resim dersini kaldırıyorsunuz.' Elinize, dizinize dursun. Ne müzik dersi, ne resim dersi kalkar. Böyle bir şey yok. Ama bir ithamdır gidiyor'' şeklinde konuştu.