Erdoğan : "Şike Hakkında Şu Anda Önüme Gelmiş Bir Dosya Yok"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Süper Lig'in Başlaması Nedeniyle Tüm Takımlara Başarılar Dileyerek, "Temiz Bir Lig Olmasını Temenni Ediyorum" Dedi.

Erdoğan :

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Süper Lig`in başlaması nedeniyle tüm takımlara başarılar dileyerek, ¨Temiz bir lig olmasını temenni ediyorum¨ dedi.

İstanbul`da bulunan Başbakan Erdoğan, cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Süper Lig`deki şike iddialarına ilişkin dosyanın kendisine ulaşıp ulaşmadığına ilişkin soruya Erdoğan, ¨Şu anda önüme gelmiş bir dosya yok. Dosya direkt bana gelmez. Önce müsteşarıma gider. Dosya yok ama benim bir talebim var. Spordan Sorumlu Başbakan Yardımcım gerekli çalışmaları yapıyor¨ diye yanıtladı.

Bir gazetecinin Başbakanlık teftiş kurulunun şike iddialarıyla ilgili harekete geçip geçmiyeceğine ilişkin sorusuna Erdoğan, Şahin`in çalışmalarını sürdürdüğünü, değerlendirmenin bundan sonra yapılacağını söyledi.

2006-2007 futbol sezonunun güzellikle daha önceki yıllardaki sıkıntıları yaşamamak kaydıyla sportmence geçmesini temenni eden Başbakan Erdoğan, Kayserispor`un UEFA Kupası`na katılma başarısı göstermesinin de futboldaki gücü yeniden ortaya koyduğunu belirtti. Erdoğan, ¨İnanıyorum ki, kulüplerimizin şu anki performansları bu istikamette. Avrupa`da ülkemizin bundan önceki yıllara göre çok daha başarılı olması ve yeniden daha önceki yıllara ulaşma başarısını göstermesini temenni ediyorum¨ dedi.