Erdoğan: Resmi Açıklamaların Arkasındayız

Erdoğan: Resmi Açıklamaların Arkasındayız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Dinlendiği İddiaları Konusundaki Gelişmelerle İlgili Olarak 'Resmi Açıklamalar Yapılmıştır ve Biz de Bu Resmi Açıklamaların Arkasındayız' Dedi.

Erdoğan: Resmi Açıklamaların Arkasındayız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın dinlendiği iddiaları konusundaki gelişmelerle ilgili olarak ''Resmi açıklamalar yapılmıştır ve biz de bu resmi açıklamaların arkasındayız'' dedi.

Erdoğan, Nahçıvan'a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamanın ardından bir gazetecinin, CHP Genel Sekreteri Sav'ın dinlendiği iddialarıyla ilgili gelişmeleri anımsatarak, ''tartışmaların hala devam etmesini nasıl değerlendirdiği''ni sorması üzerine şunları söyledi:

''Ana Muhalefet ne yazık ki kendi söyleyecekleri hiçbir şey olmayınca bu olumsuzluklarını, çirkinliklerini bu tür konularla şu anda örtbas etmenin gayreti içerisindeler. Biliyorsunuz müflis tüccar eski defterleri karıştırır. Bunlar şu anda müflis tüccar ve defterleri karıştırıp duruyorlar. Telekom'un verdiği rapora inanmadılar, buyurun şimdi Turkcell de raporunu açıkladı, ne diyecekler? Her yerleri lime lime dökülüyor. Onun için ben cevap vermeyeceğim. Bunu daha fazla da değerlendirmeye gerek duymuyorum.''

Bir gazetecinin, ''Emniyetin bazı telefonları izlediği iddiaları var, sizin bu konuda bilginiz var mı?'' sorusu üzerine Erdoğan, gazeteciye, ''Neymiş o izleme?'' sorusunu yöneltti. Gazetecinin, ''Emniyetin dinlemediği, ama bazı telefonlardan kimlerin arandığını izlediği iddiaları var?'' sözleri üzerine Erdoğan şunları kaydetti:

''Devletin resmi kurumu açıklamalarını yapıyor. Bu konuyla ilgili yazılı, sözlü bütün açıklamalar yapıldı. Burada bizzat bu işin sorumlusu olanlara mı inanacağız, yoksa bir yerlerden bir şeyler söyleniyor onlara mı inanacağız? Resmi açıklamalar yapılmıştır ve biz de bu resmi açıklamaların arkasındayız. Bir iddia varsa, bu iddiayı ispatlamak iddia sahibine aittir ve şu ana kadar da herhangi bir iddianın ispatlandığı, bu çamuru devletin kurumlarına atanlar tarafından ortaya konulamamıştır ve konulamayacaktır da.''

Kaynak: AA