Erdoğan Olmert ile Orta Doğu'yu Görüştü

Erdoğan Olmert ile Orta Doğu'yu Görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile Yaptığı Görüşmede, Türkiye-israil İlişkilerinin ve Orta Doğu Barış Sürecinin Ağırlıklı Olarak Ele Alındığı Öğrenildi.

Erdoğan Olmert ile Orta Doğu'yu Görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile yaptığı görüşmede, Türkiye-İsrail ilişkilerinin ve Orta Doğu barış sürecinin ağırlıklı olarak ele alındığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, Erdoğan-Olmert görüşmesinde ağırlıklı olarak, Türkiye-İsrail ilişkileri ve Orta Doğu barış süreci ele alındı. Bu konuda, Türkiye'nin Orta Doğu barış sürecine yapacağı katkılar üzerinde duruldu.

Görüşmede ayrıca, Erdoğan'ın Olmert'e, Haremüşşerif'teki kazılarla ilgili gönderilen teknik heyetin hazırladığı ve UNICEF'e sunduğu raporu takdim ettiği belirtildi.

Erdoğan-Olmert görüşmesinde, İsrail-Filistin sorununun çözümüne Türkiye'nin katkısının da ele alındığı, bu konuda neler yapabileceğinin konuşulduğu da bildirildi.

Öte yandan, İsrail'in Suriye'ye düzenlediği operasyon sırasında Türk sınırları içine düşen yakıt tankı ile ilgili İsrailli yetkililerin önümüzdeki günlerde bir açıklama yapacağı öğrenildi.

Kaynak: AA