Erdoğan, Obama'ya Geçmiş Olsun Mesajı Gönderdi

Erdoğan, Obama'ya Geçmiş Olsun Mesajı Gönderdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Temsilciler Meclis Üyesi Giffords'a Yapılan Saldırı Nedeniyle ABD Başkanı Barack Obama'ya Geçmiş Olsun Mesajı Gönderdi. Erdoğan, Mesajında Gabrielle Giffords'a Yapılan Saldırıdan Büyük Üzüntü Duyduğunu Vurguladı.

Erdoğan, Obama'ya Geçmiş Olsun Mesajı Gönderdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Temsilciler Meclis Üyesi Giffords'a yapılan saldırı nedeniyle ABD Başkanı Barack Obama'ya geçmiş olsun mesajı gönderdi. Erdoğan, mesajında Gabrielle Giffords'a yapılan saldırıdan büyük üzüntü duyduğunu vurguladı.

Erdoğan'ın Obama'ya gönderdiği mesaj şu şekildi: "Sayın Başkan, ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Gabrielle Giffords'a, geçtiğimiz hafta sonunda Arizona'da seçmenleri ile beraber olduğu sırada yapılan melun saldırıdan büyük üzüntü duydum. Acınızı içtenlikle paylaşıyor ve saldırıyı en güçlü şekilde kınıyorum.

Şahsım ve Türk halkı adına, şahsınıza ve başta bu haince saldırıda hayatını kaybedenlerin kederli aileleri olmak üzere, dost Amerikan halkına en derin taziyelerimi sunuyor, halen yaşam mücadelesi veren Giffords'a ve diğer yaralılara acil şifalar diliyorum."

Kaynak: CHA