Erdoğan, NATO Genel Sekreteriyle Görüştü, YPG Ordusuyla İlgili Uyarıda Bulundu

Erdoğan, NATO Genel Sekreteriyle Görüştü, YPG Ordusuyla İlgili Uyarıda Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri ile telefonda görüştü. Görüşme sırasında Erdoğan, YPG ordusuyla ilgili "Böyle bir oluşum kabul edilemez!" uyarısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri ile telefonda görüştü. Görüşmede Türkiye sınırında YPG'li teröristler tarafından kurulacak sınır ordusu ele alındı.

Erdoğan görüşmede sınırda kurulacak YPG ordusuyla ilgili "Böyle bir oluşum kabul edilemez!" uyarısında bulundu.

ERDOĞAN: ASLA KABUL EDİLEMEZ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefonda görüştü. Terör örgütü DEAŞ'la Mücadele Küresel Koalisyonu Sözcüsünün Suriye'nin kuzeyinde 'Suriye Sınır Güvenliği Gücü' tesis edileceği yönündeki açıklamasının gündeme geldiği görüşmede Erdoğan, PYD/YPG terör örgütü güdümündeki SDG komutasında faaliyet göstermesi öngörülen söz konusu türden bir güç oluşturulmasının asla kabul edilemeyeceğini vurguladı.

"HER TÜRLÜ TEDBİR ALINACAK!"

İHA'nın haberine göre; bu tür bir teşebbüsün Suriye'nin birliğine ve istikrarına hizmet etmeyeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı müttefiklerin terör örgütleriyle iş birliği yapmalarını anlamanın mümkün olmadığına da dikkati çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'deki son gelişmeler karşısında Türkiye'nin uluslararası hukuktan doğan hakları kapsamında ulusal güvenliğini muhafaza için gerekli her türlü tedbiri alacağını hatırlattı.

GENEL SEKRETER: HABERDAR EDİLMEDİK!

Konuyla ilgili endişelere hak verdiklerini belirten NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ise Türkiye'nin kendini terör saldırılarından korumasının en doğal hakkı olduğuna işaret etti. Türkiye'nin NATO için önemli bir ülke olduğuna değinen Stoltenberg, Suriye'nin kuzeyinde sözü edilen türden bir güç oluşturulması hususunda kendilerine danışılmadığını anlattı.