Erdoğan: "Medyada Çok Seslilik Büyük Önem Taşıyor"

Erdoğan: "Medyada Çok Seslilik Büyük Önem Taşıyor"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şeffaf ve Demokratik Toplumlar İçin Medyada Çok Sesliliğin Büyük Önem Taşıdığını Söyledi.

Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şeffaf ve demokratik toplumlar için medyada çok sesliliğin büyük önem taşıdığını söyledi.

Erdoğan, ''Today's Zaman'' gazetesinin yayın hayatına başlaması nedeniyle Shareton Otel'de düzenlenen geceye katıldı.

Başbakan Erdoğan, gecede yaptığı konuşmada, ''Zaman Ailesinin heyecanını paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu'' dile getirerek, ' 'Türkiye'nin dünyaya açılımında böyle güçlü, zengin içerikli bir gazetenin çıkması gücümüze ayrı bir güç katacaktır'' dedi.

Gazetenin ilk taslağının kendisine sunulduğunda bugünleri gördüğünü belirten Erdoğan, ''arzu edilen ve hedeflenen gazetenin ortaya çıktığını'' söyledi.

Erdoğan, ''Şeffaf ve demokratik toplumlar için medyada çok seslilik çok büyük önem arzediyor. Ben de bu itibarla Today's Zaman'ı özellikle önemsiyorum'' şeklinde konuştu.

Today's Zaman gazetesinin Türkiye'nin İngilizce yayın yapan üçüncü büyük gazetesi olacağını belirten Erdoğan, Türk medya dünyasına yeni bir soluk getireceğini ve yeni bir zenginlik katacağını ifade etti.

Erdoğan, şunları kaydetti:

''Türkiye'yi içerde ve dışarda izleyen, özellikle diplomatlar, yabancı kamuoyları için yeni bir pencere olacaktır Today's Zaman. Çağımızda iletişimin ne kadar büyük bir önem kazandığını burada sizlere bir kez daha anlatacak değilim.

Türkiye her ne kadar son 4 yılda büyük bir imaj devrimi yaşamış olsa da hala kendimizi yeterince iyi anladığımızı ve yurt dışında da iyi anlattığımızı söyleyemem. Bunu, en çok, başka toplumlarda öteden beri var olan Türkiye hakkındaki ön yargılardan anlıyoruz. Bu kadar anlatmamıza rağmen 'hala buralarda mıyız' diyoruz. Diliyoruz ki Today's Zaman ilkeli yayınlarıyla Türkiye'nin ve Türk milletinin doğru anlatılmasına, yanlış ön yargı ve klişelerin aşılmasına katkıda bulunacaktır.''

Kaynak: AA