Erdoğan: 'Maksat Hasıl Oldu'

Erdoğan: 'Maksat Hasıl Oldu'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Değişikliğinde 'Maksadın Hasıl Olduğunu' Belirterek, 'Referandumla İlgili Kanunda Değişiklik Gündeme Gelebilir' Dedi.

Erdoğan: 'Maksat Hasıl Oldu'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa değişikliğinde ''maksadın hasıl olduğunu'' belirterek, ''referandumla ilgili kanunda değişiklik gündeme gelebilir'' dedi.

Erdoğan, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın 22. Dönem 5. Yasama Yılının sona ermesi dolayısıyla verdiği kapanış kokteyline katıldı.

Gazetecilerle bir süre sohbet eden Erdoğan, bir gazetecinin, ''Biz hancı olarak bekliyoruz...'' sözlerine ''belki yarın sen de yolcu olursun'' karşılığını verdi.

Gazetecilerin Anayasa değişikliği oylamasına ilişkin sorularını da Erdoğan, şöyle cevapladı:

''Arkadaşlar, maksat hasıl olmuştur. Önemli olan odur. Maksat hasıl olmuştur. 367 ile 375 arasında gerçekleşen oylar olmuştur. Milletimize hayırlı olsun.''

Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu'nun açıklamaları ile ilgili soruyu da Başbakan Erdoğan, ''Genel Başkan Yardımcımız bugün bununla ilgili açıklamayı yaptı. Fazla bir şey söylemek istemiyorum. Daha bu işi uzatmaya gerek yok. noktayı koyduk'' diye cevapladı.

Referandum süresinin kısaltılmasıyla ilgili kanunda değişikliğin gündeme gelip gelmeyeceği sorusuna da Erdoğan, ''Gündeme gelebilir. Niye gelmesin? Çünkü, millete gitmenin önünü açıyoruz. Derdimiz o'' karşılığını verdi.

Aynı gazetecinin ''ihtimal var mı?'' sorusuna Başbakan Erdoğan, ''evet'' karşılığını verdi.

Kaynak: AA