Erdoğan: "Koordinatörlük Kalkmayacak"

Erdoğan: "Koordinatörlük Kalkmayacak"

Başbakan Erdoğan, Terörle Mücadele Özel Temsilciliği'nin Kaldırılmayacağını, Önümüzdeki Günlerde Özel Temsilci Başer'le Görüşeceğini Söyledi. Erdoğan, "Bu Çalışmalardan Somut Sonuçlar Bekliyoruz Bu Tek Başına Bir Mücadele Değil" Diye Konuştu.

Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Terörle Mücadele Özel Temsilciliği'nin kaldırılmayacağını, önümüzdeki günlerde Özel Temsilci emekli Orgeneral Edip Başer'le görüşeceğini söyledi. Erdoğan, "Bu çalışmalardan somut sonuçlar bekliyoruz bu tek başına bir mücadele değil" dedi.

Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Ankara'da düzenlediği yemekten ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, emekli Orgeneral Edip Başer'in "PKK ile Mücadele Özel Temsilcisi" değil, Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Olduğunu vurgulayarak, Lübnan dönüşünde yaptığı açıklamaların ABD'ye yönelik tespitler olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan, Özel Temsilcilik çalışmalardan somut sonuçlar beklediklerini belirtti. Erdoğan, "Bu koordinatörlüğün kaldırılması söz konusu değil. Sözlerim tamamıyla tespittir. Bu tek başına bir mücadele değil, yazılı ve görsel basın da bunun içinde" diye konuştu.

UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTIK

Başbakan Erdoğan, gündeme gelen okullarda uyuşturucu kullanımı konusunda savaş açıklarını söyledi. Gençlerin uyuşturucu kullanmasını engellemek için medyadan da destek isteyen Erdoğan, "Bu hepimizin ortak meselesi, gündemde tutmak propagandadan başka bir şey değil, bununla mücadele konusunda nasıl önlem alırız, hep beraber mücadele ederek" dedi. Uyuşturucuyla mücadele konusunda Sağlık Bakanlığı, Diyanet'ten sorumlu devlet bakanlığı ile el ele mücadele edeceklerini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Gelecek kuşakları bu beladan kurtarmak istiyoruz. Aileler ve okul yönetimi de bu konuda hassas olmalı. Güvenlik güçleri okul çevrelerinde önlem alacak. Uyuşturucu tüccarlarına yönelik sert tedbirler alacağız."(ANKA)

Kaynak: ANKA