Erdoğan: Kimin Ne Kadar Demokrat Olduğunu Gördünüz

Erdoğan: Kimin Ne Kadar Demokrat Olduğunu Gördünüz

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Cumhurbaşkanı Seçilirken 'Cumhurun İradesinin Önemi Yok' Dediler. Kimin Ne Kadar Demokrat Olduğunu Gördünüz' Dedi.

Erdoğan: Kimin Ne Kadar Demokrat Olduğunu Gördünüz

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Cumhurbaşkanı seçilirken 'cumhurun iradesinin önemi yok' dediler. Kimin ne kadar demokrat olduğunu gördünüz'' dedi.

Erdoğan, partisinin Iğdır mitinginde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecini değerlendirerek, şunları kaydetti:

''Biliyorsunuz cumhurbaşkanlığı seçimini. Cumhurbaşkanı seçilirken 'cumhurun iradesinin önem yok' dediler. Kimin ne kadar demokrat olduğunu, kimin adalet istediğini gördünüz ve kararınızı siz vereceksiniz. 22 Temmuz'da siz konuşacaksınız. O gün siz karar vereceksiniz, sandık sizin, irade sizin, karar sizin. TBMM cumhurbaşkanını seçmesin diye bu CHP Meclis'e gelmedi. 'İşte sandık' dediğimizde 'hayır cumhurbaşkanını halk da seçmesin' ifadelerini hep beraber gördük. Şimdi yeni bir kararla 'toplantı yeter ve karar yeter sayısı da 367 olacak' dediler. Merhum Özal 263 oy aldı. Demirel 244 oy alarak seçildi. Sayın Sezer de 330 oy alarak seçildi. Sayın Abdullah Gül kaç oy aldı? 357 oy aldı. Söyler misiniz? 357'nin 330'dan daha küçük olduğunu hangi akıl sahibi söyleyebilir. Baykal mı, yoksa onun peşine takılanlar mı? Bunun cevabını kim verecek? Bu aziz millet demokrasinin tecelli yeri olan Meclis'i terk edenleri Meclis dışına göndermesini de gayet iyi bilir.''

''Şu an el birliğiyle partimizin üzerine saldırılıyorsa bunun nedeni hortumlar kesildiği içindir'' şeklinde konuşan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Rahatsızlık buradan geliyor. İşte bunun için diyorum ki 22 Temmuz'a çok kararlı hazırlanacağız. Türkiye 79 senede 36 milyar dolar ihracat yaparken bugün 94 milyar dolara ulaştık. Artık Türkiye dünya ekonomileri içerisinde 17. sırada. 2013'de hedefimiz ilk 10'a girmek. Kişi başına milli gelirimizi 10 bin dolar yapmak. Sonra Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünde daha farklı hedeflerle, aydınlık yarınlara yürümektir.''

Başbakan Erdoğan, partisinin hizmetleriyle halkın önüne çıktığını ifade ederek, ''AK Parti'nin koalisyon diye bir sorunu yok. Ama bakın şimdi medya ne yapıyor. Medya diyor ki 'CHP ile MHP koalisyonu kurulabilir.' Yani birisi değirmen, öbürü değirmene su taşıyan olacak, hedef bu. Biliyorum ki siz bu oyunu da bozacaksınız'' diye konuştu.

Erdoğan, ''Biz, seçim zamanında gelen sonra buraların yollarını unutanlardan değiliz'' diyerek, geçen yıl temmuz ayında Iğdır'a geldiğini hatırlattı.

Erdoğan, AK Parti hükümetinin halkın arasında bir anlayışa sahip olduğunu belirterek, ''Biz, Ankara'da aşılmaz duvarlar ardına gizlenen hükümetlerden değiliz'' dedi.

Kaynak: AA