Erdoğan'ın Sözlerine Fırat'tan Jet Yanıt: Ey Halkım Allah Rızası İçin Gerçekleri Görün - Haberler
Haberi Paylaş

Erdoğan'ın Sözlerine Fırat'tan Jet Yanıt: Ey Halkım Allah Rızası İçin Gerçekleri Görün

Haberler.Com - Haberler | Güncel

Cumhurbaşkanı'nın PKK'yla ilgili "Zerdüşt dininin eğitimini veriyorlar" sözlerine HDP'li Fırat'tan jet yanıt geldi. Fırat, "Ey Halkım, Allah rızası için gerçekleri görün" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün Batman'da yaptığı konuşmasında HDP'nin Diyanet'le ilgili sözlerini eleştirdikten sonra "Dağlardaki kamplarda işte elimize geçen belgeler, bunlar Zerdüşt dininin eğitimini veriyorlar. Bunları çok iyi tanımamız, çok iyi bilmemiz gerekiyor ve bunları da benim Kürt kardeşlerime iyi anlatmamız gerekiyor. Bir oyuna geldik, bir daha aynı oyunlara gelmeyelim." şeklinde konuştu.

FIRAT CEVAP VERDİ

Bu konuşmaya AK Parti'nin kurucularından olan ve uzun süre Cumhurbaşkanı Erdoğan'la birlikte hareket ettikten sonra HDP'den Mersin milletvekili adayı olan Dengir Mir Mehmet Fırat cevap verdi. Fırat, Twitter'dan, "Sayın Cumhurbaşkanının Kürtlere ve HDP'ye yönelik Batman'da söylediği "Zerdüşt" konulu sözlerini şiddetle protesto ediyor ve lanetliyoruz. O ifadeler tüm Kürt halkına, ayrıca Zerdüşt inancına sahip olanlara ve HDP'ye açık hakaretler içermektedir. Ey Halkım, değerli kardeşlerim Allah rızası için artık lütfen gerçekleri görün ve sandıkta gereken cevabı size bu hakaretleri yapanlara verin." açıklamasında bulundu.

Haberler.Com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title