Erdoğan'ın "Sig Sauer Kullanılmayacak" Talimatı Verdi! Silahı İlk Korumaları Bıraktı

Erdoğan'ın "Sig Sauer Kullanılmayacak" Talimatı Verdi! Silahı İlk Korumaları Bıraktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bundan sonra polis teşkilatımızda Sig Sauer silahları kullanılmayacak" talimatı üzerine korumaları silahı bıraktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bundan sonra polis teşkilatımıza Sig Sauer silahları alınmayacak" açıklamasından sonra ilk adımı Cumhurbaşkanlığı korumaları attı.

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bulunan polis memuru ve özel harekâtçılar Yavuz16 adı verilen yerli silahları ve Milli Piyade Tüfeği olarak bilinen MPT-76 tüfekleri kullanacak.

İLK ERDOĞAN'IN KORUMALARI BIRAKTI

Habertürk TV'nin haberine göre, Sig Sauer silahları kullanan Cumhurbaşkanlığı korumaları, silahı bıraktı. Bundan böyle, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bulunan polis memuru ve özel harekâtçılar Yavuz16 adı verilen yerli silahları ve Milli Piyade Tüfeği olarak bilinen MPT-76 tüfekleri kullanacak. MPT-76, NATO testlerinden geçen tek tüfek olarak biliniyor.

ERDOĞAN "KULLANILMAYACAK" TALİMATI VERMİŞTİ

Bugün Ankara'da Valiler Toplantısı'nda konuşan Erdoğan "Buradan bakanımıza da söylüyorum. Sig Sauer diye tabir edilen silah bundan sonra emniyet teşkilatımızda kullanılmayacak. Kendi silahımızı kullanacağız" demişti.