Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı İçin Gözaltı Kararı

Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı İçin Gözaltı Kararı

17.07.2016 16:40 | Son Güncelleme: 17.07.2016 17:01

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı için gözaltı kararı çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı için gözaltı kararı çıktı. 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün yaveri İsmail Güneşer de gözaltına alındı.

TÜRKİYE GENELİNDE ÇOK SAYIDA ÜST RÜTBELİ ASKER GÖZALTINDA

FETÖ mensubu askerlerin darbe girişimi engellenirken, Türkiye genelinde başlatılan soruşturmalar çerçevesinde aralarında generallerin de bulunduğu çok sayıda asker gözaltına alındı.

ERDOĞAN'IN BAŞYAVERİ İÇİN DE GÖZALTI KARARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı için de gözaltı kararı çıktı. Habertürk Haber Merkezi'nin edindiği bilgiye göre, Yazıcı'nın 15 Temmuz günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile birlikte Marmaris'te değil, Ankara'da olduğu belirtildi. Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Fahri Kasırga'yı da Albay Yazıcı'nın kaçırdığı iddia edildi.


ERDOĞAN, ÖNERİLEN 3 İSİM ARASINDAN SEÇMİŞTİ

2015 yılında Başyaverlik görevini Albay Bekir Furkan Özdaban'dan devralan Topçu Kurmay Albay Ali Yazıcı, son olarak Sofya'da Askeri Ataşe olarak görev yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni askeri başyaverinin Genelkurmay Başkanlığının önerdiği 3 isim arasından seçmişti. Erdoğan önüne gelen isimlerden kendisi gibi Karadenizli olan Topçu Kurmay Albay Ali Yazıcı'yı tercih etmişti.

TRABZONLU YAVER

Trabzon Sürmeneli olan Albay Yazıcı, en az 4 yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın askeri başyaveri olarak görev yapacaktı.


Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı İçin Gözaltı Kararı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 17:14:12. #1.14#
title