Erdoğan'ın, Atv ve Sabah'a El Konulması Yorumu

Erdoğan'ın, Atv ve Sabah'a El Konulması Yorumu

Başbakan Erdoğan, TMSF'nin Bilgin ve Merkez Medya Grubu Şirketlerine El Koymasını Değerlendirdi.

Erdoğan'ın, Atv ve Sabah'a El Konulması Yorumu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Bilgin ve Merkez Medya Grubu şirketlerine el koymasını değerlendiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "TMSF, özerk bir kuruluş. Böyle bir kuruluşun aldığı bir karar üzerine bizim yorum yapmamız zaten doğru değil" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı öncesi habercilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

TMSF'nin ilgin ve Merkez Medya Grubu şirketlerine el koymasını değerlendiren Başbakan Erdoğan, "TMSF özerk bir kuruluş. Böyle bir kuruluşun aldığı bir karar üzerine bizim yorum yapmamız zaten doğru değil. Şu anda TMSF kararını açıkladı. Bundan sonraki süreci açıkladı. Bu sürece de herkes tabi olmak durumunda. Ama bunun yasal olarak doğurduğu haklar var, kullanan kullanacaktır. Bizim bu konuda söyleyecek başka bir şeyimiz olamaz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin bu toplantıda milletvekilleri ile görüşülüp görüşülmeyeceği ve bu konuda bir takvim belirlenip belirlenmeyeceği sorusu üzerine Erdoğan, "Bugün başlayacağımıza dair bir takvim yok. Ama bir takvim olacak. Bu akşam sadece MYK toplantısı yapacağız" dedi.