Erdoğan ile Hatemi Görüşmesi

Erdoğan ile Hatemi Görüşmesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Irak Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Tarık Haşimi'nin Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde Gerçekleştirdiği Görüşme Sona Erdi.

Erdoğan ile Hatemi Görüşmesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Irak Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Tarık Haşimi'nin Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde gerçekleştirdiği görüşme sona erdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın özel Ata uçağıyla İstanbul'a gelen Haşimi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Dolmabahçe'ye gitti. Yaklaşık bir saat süren görüşmede Türkiye ile Irak'ın ortak gündeminde yer alan güvenlik, istikrar, toprak bütünlüğü ve siyasi bütünlüğün yanı sıra etnik ve mezhep grupları arasında çatışmaların önlenmesi için neler yapılabileceği üzerinde duruldu. Terör örgütünün Irak'taki faaliyetlerine yönelik beklentilerin de vurguladığı toplantıda Erdoğan, ABD'nin yeni Irak planı konusunda Hatemi ile görüş alışverişinde bulundu. Görüşmelerin oldukça yararlı geçtiği belirtildi.

Erdoğan, görüşmenin ardından saat 20.30 sıralarında Beşiktaş'taki çalışma ofisinden ayrılarak Feshane'de bir nikah törenine katıldı. Ülker Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Berksan'ın oğlu Levent Berksan ile Bahri Bayram'ım kızı Ayşe Esra Bayram'ın Eyüp Feshane'deki nikah töreninde şahitlik yaptı.

Toplantı ve nikah töreni basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

(HD-AS-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA