Erdoğan: İkide Bir Açıklama Yapmak Doğru Olmaz

Erdoğan: İkide Bir Açıklama Yapmak Doğru Olmaz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın kuzeyine karadan yapılan sınırötesi harekatla ilgili, 'Bu konuda ikide bir yapılan açıklamalar doğru olmaz.

Erdoğan: İkide Bir Açıklama Yapmak Doğru Olmaz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın kuzeyine karadan yapılan sınırötesi harekatla ilgili, "Bu konuda ikide bir yapılan açıklamalar doğru olmaz. Tutarlı gitmemiz lazım" dedi.


Başbakan Erdoğan, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Erdoğan, kara harekatının ne durumda olduğunun sorulması üzerine, bugün geniş olarak açıklama yaptığını ve teknik bilgilerin de Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yayınlandığını hatırlattı. Erdoğan, "Tüm bilgiler bu çerçeve içerisinde sizler tarafından da kamuya açıklanırsa çok daha isabetli olur. Bu konuda ikide bir yapılan açıklamalar doğru olmaz. Tutarlı gitmemiz lazım. Bu konuda tutarlı gidersek ülkemiz için de komşu, dost, kardeş Irak'la ilgili yönlendirmelerde de herhangi bir yanlış bilgilenme kaynağı olmaz" diye konuştu.


Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, üniversitelerde türbanın serbest bırakılmasını öngören anayasa değişikliğini onayladığının hatırlatılması üzerine de "Biliyorsunuz şimdi gündemimizde bu konu var" dedi. (ANKA)


(HM/ZG)

Kaynak: ANKA