Erdoğan: "İdeolojik Yaklaşımlar Belimizi Büküyor"

Erdoğan: "İdeolojik Yaklaşımlar Belimizi Büküyor"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İnsana Yatırım Noktasında Çok Ciddi Adımlar Attıklarını Belirterek, "Ama Ne Yazık Ki İdeolojik Yaklaşımlar Birçok Noktada Belimizi Büküyor" Dedi.

Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, insana yatırım noktasında çok ciddi adımlar attıklarını belirterek, ''Ama ne yazık ki ideolojik yaklaşımlar birçok noktada belimizi büküyor'' dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi'nin düzenlediği iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, ''Artık sloganımız şu; 'Haydi gençler siyasete' demiyorum, 'Haydi gençler meclise'. Daha dinamik, heyecan dolu, farklı bir parlamentoyu inşallah yakalayacağız'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, gençlerin bundan sonra ana kademelerde ve gençlik kollarında daha etkin duruma geleceklerini kaydetti.

Eğitimde daha ciddi adımlar atmak için üniversiteye kadar olan bölümün çalışmasını yaptıklarını, ancak hedefledikleri noktaya henüz gelmediklerini ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

''Çok çalışacağız ve hedefi yakalayacağız. Biz zemini hazırlıyoruz. Milli eğitim olarak çok ciddi yatırımların içindeyiz. Özellikle insana yatırım noktasında çok ciddi adımlar atıyoruz ama ne yazık ki ideolojik yaklaşımlar birçok noktada belimizi büküyor. Yurtdışına 1000 tane lisansüstü eğitim yapsın diye eğitimci göndereceksiniz, hemen yaklaşım tarzı şu: (Anlıyoruz niye gönderiyorsunuz. Biliyoruz siz yine bir kadrolaşma yapacaksınız). Mantık bu.

Ne yaparlarsa yapsınlar göndereceğiz. Bunu kadrolaşma aşkına değil, Türkiye'yi muassır medeniyetler üstüne çıkarmak aşkına göndereceğiz''

Erdoğan, Türkiye'nin dört bir yanını bilişim teknolojileri sınıflarıyla donattıklarını, yıl sonuna dek bilişim teknolojisi sınıfı olmayan tek bir okul kalmayacağını söyledi.

ADSL sisteminin birçok okula girdiğini, öğretmenlerin de bu eğitimden geçtiğini anlatan Erdoğan, 4 yılda 85 bin derslik yapıldığını, şu anda 80 bin derslik açığı bulunduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan, üniversite öğrencilerine verilen burs miktarını yılbaşından itibaren 130 YTL'den 150 YTL'ye çıkaracaklarını bildirdi.

Kaynak: AA