Erdoğan, Gül'ün Başörtüsü Onayına İlişkin Soruyu Yanıtsız Bıraktı

Erdoğan, Gül'ün Başörtüsü Onayına İlişkin Soruyu Yanıtsız Bıraktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Üniversitelerdeki Başörtüsü Yasağının Kaldırılmasına İlişkin Anayasa Değişikliği Paketini Onaylamasına İlişkin Soruya, Sınır Ötesi Kara Harekatını Kastederek, "Biliyorsunuz Şimdi Gündemimizde Bu Konu Var" Dedi.

Erdoğan, Gül'ün Başörtüsü Onayına İlişkin Soruyu Yanıtsız Bıraktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün üniversitelerdeki başörtüsü yasağının kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği paketini onaylamasına ilişkin soruya, sınır ötesi kara harekatını kastederek, "Biliyorsunuz şimdi gündemimizde bu konu var" dedi.

Başbakan Erdoğan, hafta sonu tatilini geçirmek üzere geldiği İstanbul'da Atatürk Havalimanı'ndan çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sınır ötesi kara harekatıyla ilgili soruya Başbakan Erdoğan, "Ben bugün açıklamalarımı en geniş manada yaptım. Teknik bilgiler de aynı şekilde Genelkurmay Başkanlığımızın internet sitesinde yayınlandı. Tüm bilgiler bu çerçeve içerisinde sizler tarafından da kamuya açıklanırsa çok daha isabetli olur. Bu konuda ikide bir yapılan açıklamalar doğru olmaz. Tutarlı gitmemiz lazım. Bu konuda tutarlı gidersek ülkemiz için de komşu, dost, kardeş Irak'la ilgili yönlendirmelerde de herhangi bir yanlış bilgilenme kaynağı olmaz" şeklinde yanıt verdi.

Erdoğan, gazetecilerin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün üniversitelerdeki başörtüsü yasağının kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikli paketini onaylamasına ilişkin soruyu ise, sınır ötesi kara harekatını kastederek, "Biliyorsunuz şimdi gündemimizde bu konu var'' diyerek yanıtladı.

(TC-CİN-NÇ-Y)