Erdoğan: "Gerginliklerin Tarafı Olmayacağız"

Erdoğan: "Gerginliklerin Tarafı Olmayacağız"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Söğüt'teki törenler sırasında protokol tribününde yaşanan olaylar ile AK Parti Çerkezköy ilçe teşkilatı mensuplarını taşıyan otobüse yapılan taşlı saldırıyı değerlendirirken, ''Türkiye'de gerginliklerin bir tarafı olmayacağız, AK Parti olarak ilkemiz bu'' dedi.

Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Söğüt'teki törenler sırasında protokol tribününde yaşanan olaylar ile AK Parti Çerkezköy ilçe teşkilatı mensuplarını taşıyan otobüse yapılan taşlı saldırıyı değerlendirirken, ' 'Türkiye'de gerginliklerin bir tarafı olmayacağız, AK Parti olarak ilkemiz bu'' dedi.

Başbakan Erdoğan, bugün Söğüt'te törende yaşanan olaylara ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, bu konuyla ilgili hiç bir şey konuşmasına gerek olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:

''Otobüsü gördünüz, otobüsün resimlerini çektiniz, aynı şekilde yaralanan kızımızın hali ortada. Bugün orada (Söğüt'te) benim korumama yaptıkları ortada, protokole yaptıkları ortada... Bütün bunların ortada olduğu bir tabloyu, benim farklı bir şeyle anlatmama gerek yok. Zaten konuşmamda da bazı şeyleri ifade ettim.

Bulunduğum makam, bu tür şeyleri değerlendirmeye de uygun değil. Çünkü biz Türkiye'de gerginliklerin bir tarafı olmayacağız, AK Parti olarak ilkemiz bu. Sabırlı olmaya çalışıyoruz. Ülkemizin kavgalardan çok şey çektiğini, çok büyük faturalar ödediğini biliyoruz. Artık bu faturaları ödeme zamanı değil, iş yapma zamanıdır. Ama üzüntümüz şu, bu ülkenin evlatları o otobüsün içinde. O otobüsün taşlanmasıyla zarar gören kim, onlar Türk değil mi? Senin düşünceni paylaşmayabilir ama onlara taşla saldırıyorsunuz. Niye? Senin düşünceni paylaşmadığı için... Bunu anlamak mümkün değil.''

Kaynak: AA