Erdoğan: "Gerekli Önlemler Alınacak"

Erdoğan: "Gerekli Önlemler Alınacak"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Futbolun İçinde Yer Almış Bir İnsan Olarak Galatasaray-fenerbahçe Maçındaki Olayların Bir Benzerine Bugüne Kadar Rastlamadığını Söyleyerek, 'Statlarımızdaki Bu Çirkinleri Önlememiz Gerek. Bu Konuda Bakanlıklarımız Gerekli Önlemleri Alacaklardır. Galatasaray-fenerbahçe Maçındaki Olayları Görmemezlikten Gelmek Mümkün Değil' Dedi.

Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, futbolun içinde yer almış bir insan olarak Galatasaray-Fenerbahçe maçındaki olayların bir benzerine bugüne kadar rastlamadığını söyleyerek, ''Statlarımızdaki bu çirkinleri önlememiz gerek. Bu konuda bakanlıklarımız gerekli önlemleri alacaklardır. Galatasaray-Fenerbahçe maçındaki olayları görmemezlikten gelmek mümkün değil'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Türk Telekom Lig A'da şampiyon olan Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'un ardından Turkcell Süper Lig'e yükselen ikinci takım İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu futbolcu ve yöneticileri, Başbakanlık Merkez Binada kabul etti.

Kabulün ardından AA muhabirinin Galatasaray-Fenerbahçe maçında yaşanan olaylara ilişkin sorusu üzerine bir değerlendirme yapan Erdoğan, karşılaşmada meydana gelen olayların onaylanacak türden olmadığını belirterek, şunları söyledi:

''Bunları tasvip etmek mümkün değil. Seçimlere gittiğimiz bu süreçte İçişleri Bakanlığımız ile Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığımız olarak farklı önlemleri, tedbirleri almak için adım atmak gerekiyor. Bakanlıklarımız kulüp yöneticileriyle birlikte bu konuda gerekli önlemleri alacaktır.''

Kaynak: AA