Erdoğan: Gazze'ye Abluka Kaldırılmalı

Erdoğan: Gazze'ye Abluka Kaldırılmalı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Telefonla Görüştüğü BM Genel Sekreteri Ban Ki -Mun'a, Gazze'ye Ablukanın Bir An Önce Kaldırılması, Altyapı Eksikliğinin Giderilmesine Yönelik Yardımların BM Eliyle Bir An Önce Ulaştırılması ve Refah Sınır Kapısının Sürekli Açık Tutulması Gerektiğini Söylediği Öğrenildi.

05.06.2010 20:22 | Son Güncelleme: 05.06.2010 20:22
Erdoğan: Gazze'ye Abluka Kaldırılmalı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, telefonla görüştüğü BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun'a, Gazze'ye ablukanın bir an önce kaldırılması, altyapı eksikliğinin giderilmesine yönelik yardımların BM eliyle bir an önce ulaştırılması ve Refah sınır kapısının sürekli açık tutulması gerektiğini söylediği öğrenildi.

Başbakan Erdoğan kendisini telefonla arayan BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun'la görüşmesinde, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısının çok vahim olduğunu, mutlaka somut yaptırımlar uygulanması gerektiğini kaydetti.

Görüşmede Başbakan Erdoğan'ın Ban Ki-Mun'a, bugüne kadar yaptığı çalışmalar dolayısıyla, Ban Ki-Mun'un da Erdoğan'a sadece Türk vatandaşlarının değil diğer ülke vatandaşlarının da ülkelerine geri dönmelerinin sağlanması konusunda yaptığı katkılar ve bu konuda gösterdiği liderlikten ötürü teşekkür ettiği öğrenildi.

Kaynak: AA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title