Erdoğan: "Emniyet Üzerine Düşeni Yapma Gayretinde"

Erdoğan: "Emniyet Üzerine Düşeni Yapma Gayretinde"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hrant Dink Cinayetiyle İlgili Olarak, 'Bu Konuda Emniyet Güçlerimiz Varsa Hatalarından da Dersler Çıkararak Üzerlerine Düşeni Yapma Gayreti İçindedirler' Dedi.

Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hrant Dink cinayetiyle ilgili olarak, ''Bu konuda emniyet güçlerimiz varsa hatalarından da dersler çıkararak üzerlerine düşeni yapma gayreti içindedirler'' dedi.

Erdoğan, ayrıca, ''Temiz internet'' kampanyası çağrısı yaparak, ''Gelin hep birlikte interneti silaha dönüştüren, uyuşturucuya, cinsel sapkınlığa dönüştüren sanal çetelere hep birlikte savaş açalım, temiz internet kampanyası başlatalım'' diye konuştu.

Erdoğan, televizyonda yayınlanan ''Ulusa Sesleniş'' konuşmasında, 2007 yılının Türkiye için son derece verimli geçeceğine inandığını söyledi.

''Millet olarak büyük bir sıçramanın eşiğinde bulunuyoruz'' diyen Erdoğan, ''Ya krizlerin hep fırsata döndürüldüğü bir geleceği inşa edeceğiz ya da eski günlerde olduğu gibi fırsatlarımızı bile krize çevirdiğimiz kısır döngülere geri döneceği'' diye konuştu.

Milletin birlik ve beraberliğine, huzur ve istikrarına kastedenlerin oyunlarına karşı herkesin uyanık olması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, ''Milletimizin iyiliğine, menfaatlerine hizmet etmeyen hiç bir söyleme iltifat etmeyin. Unutmayın ki, zihinleri bulandıran, şiddet ve nefret gibi tehlikeli karışımlar içeren hiçbir söylem, ne adına olursa olsun millete hizmet etmeyecektir'' dedi.

Başbakan Erdoğan, hedeflerinin, Türkiye'yi sayılı zenginleri olan değil, millet olarak topyekun kalkınan, topyekun kazanan, topyekun ilerleyen bir ülke haline getirmek olduğunu dile getirdi

Yaşanan iyileşmelerin, Türkiye'nin gelişme hızını inkar edilemeyecek biçimde ortaya koyan, 'kalkınma sokağa yansımıyor'' diyenlere cevap olacak nitelikte iyileşmeler olduğunu vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bakınız, 2002'de günlük geliri 1 doların altında olan tam 136 bin insanımız varken, bu rakam bugün 10 bine kadar düşmüştür. 2005 yılı sonu itibariyle bu makas daralmış, en yoksulların toplam gelirden aldığı pay yüzde 6'ya yükselmiş, en zenginlerin aldığı pay yüzde 44'e gerilemiştir.''