Erdoğan: "El Kadı Teröre Destek Veren Bir Zanlı Değil"

Erdoğan: "El Kadı Teröre Destek Veren Bir Zanlı Değil"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nun Suudi İşadamı Yasin El Kadı Terör Finansmanına İlişkin Listede Kalması Yönündeki Nihai Kararını Değerlendirirken, Düşüncelerinin Değişmediğini Belirtti ve "Yasin El Kadı, Teröre Destek Veren Bir Zanlı Değildir. Böyle Bir Şey Söz Konusu Değildir" Dedi.

Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın Suudi işadamı Yasin El Kadı terör finansmanına ilişkin listede kalması yönündeki nihai kararını değerlendirirken, "Yasin El Kadı, teröre destek veren bir zanlı değildir. Böyle bir şey söz konusu değildir" dedi.

Başbakan Erdoğan, Suudi Arabistan'a hareketinden önce Esenboğa Havaalanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Danıştay'ın Yasin El Kadı hakkındaki kararıyla ilgili olarak, "Yasin El Kadı'ya hala kefil misiniz" diye soran gazeteciye şu yanıtı verdi:

"Bu konuyla ilgili şu ana kadar ne dediysem, aynı şeyleri söylüyorum. Tayyip Erdoğan'ın ağzından çıkan laf bir kere çıkar ikinci defa çıkmaz. Ben ikircikli konuşmayı sevmem. Yasin El Kadı, bir defa teröre destek veren bir zanlı değildir. Böyle bir şey söz konusu değildir. Listenin başlığından bile haberiniz yok. Önce listenin başlığını iyi okuyun. Soruları da ona göre sorun. Dün ne dediysem bugün aynı şeyi söylüyorum. Herhangi bir değişiklik söz konusu değildir, düşüncem aynıdır."(ANKA)