Erdoğan: Dokunulmazlık Her Yerde Kalkmalıdır

Erdoğan: Dokunulmazlık Her Yerde Kalkmalıdır

Başbakan Erdoğan, 'Dokunulmazlıkların Kalkmasının Siyaset Kurumunun Yozlaştırılması ve Zaafa Uğratılması Demek Olduğunu' Söyledi..

Erdoğan: Dokunulmazlık  Her Yerde Kalkmalıdır

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''dokunulmazlıkların kalkmasının siyaset kurumunun yozlaştırılması ve zaafa uğratılması demek olduğunu'' kaydederek, ''Dokunulmazlık kalkacaksa her yerde kalkmalıdır, her yerde. Yargının da dokunulmazlığı kalkmalı, memurun da kalkmalı, askerin de kalkmalı, hepsi kalkmalı'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, partisince Bursa Fomara Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, ''geçmiş hükümetler döneminde ezilenleri kendilerinin ezilmekten kurtardıklarını'' söyledi.

Erdoğan, şunları söyledi:

''Dokunulmazlıkların kalkması demek ne demek biliyor musunuz? Siyaset kurumunun yozlaştırılması, siyaset kurumunun zaafa uğratılması demektir. Biz partimizin programına koyduk. Eğer dokunulmazlık kalkacaksa her yerde kalkmalıdır, her yerde. Yargının da dokunulmazlığı kalkmalı, memurun da dokunulmazlığı kalkmalı, askerin de kalkmalı, hepsinin kalkmalı. Sadece siyasetçi dediğiniz zaman yarın bu ülkede siyaset yapacak insan bulamazsınız.''

Partililerin ''dün akşam bir televizyon kanalında Baykal'ın kendisini acındırdığını'' söylediklerini ve ''Öyle kendini acındırdı ki biz de dedik ki arkadaşlarla acaba yardım edelim mi'' yorumunda bulunduklarını ifade eden Erdoğan, CHP lideri Baykal'ın mal beyannamesinden imkanlarının hepsini bildiklerini, ancak yeniden mal varlığını açıklamasını beklediklerini söyledi. Erdoğan, ''Ama hanımefendininkini de hepsini açıkla, millet görsün'' dedi.

Erdoğan, Deniz Baykal'ın ''ben marka giymem'' açıklamasını da eleştirirken, ''Kime söylüyorsun bunu, açık konuş. Eğer Tayyip Erdoğan için söylüyorsan, hayatım boyunca hep yerli giymişimdir'' şeklinde konuştu.

Kendilerinin ''yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır'' ilkesinden hareketle sadece yaptıklarını anlattıklarını, diğer siyasetçilerin ise ''cek'', ''cak''larla zaman geçirdiklerini dile getiren Erdoğan, ''Benim ülkemde oy verecek vatandaşın bazılarına dikkat ediyorum da; hizmete bakmıyor, o partinin idealine, dünya görüşüne bakıyor oy veriyor. Oy hizmete verilir. Bu ülkenin imkanlarını çarçur etmeyene verilir. Çok bedel ödedik, çok. Çok kaybettik çok'' dedi.

Erdoğan, konuşmasının sonunda Hükümet'in hizmetlerinden rahatsız olanların bulunduğunu belirtti.