Erdoğan Dizi Galasına Katıldı

Erdoğan Dizi Galasına Katıldı

AK Parti'nin "Barış Elçileri" Programı Kapsamında TRT'nin Bugün Yayına Giren ve Çanakkale Savaşı'nı Konu Alan "Dur Yolcu" Dizisinin Galası, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan'ın Katılımı ile Yapıldı.

Erdoğan Dizi Galasına Katıldı

AK Parti'nin "Barış Elçileri" programı kapsamında TRT'nin bugün yayına giren ve Çanakkale Savaşı'nı konu alan "Dur Yolcu" dizisinin galası, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın katılımı ile yapıldı.

Gala, Emine Erdoğan'ın öncülüğünde AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığınca düzenlenen ve Çanakkale Savaşı'nda çarpışmış yabancı ülke askerlerinin yakınları ile Türk şehitlerinin yakınlarını bir araya getiren "Barış Elçileri" programı kapsamında Çanakkale Kolin Otel'de gerçekleştirildi.

Erdoğan, galada yaptığı konuşmada, dizinin yayına girişi ile gençlerin 1915'in 18 Martı'nı yaşayacaklarını belirterek, şunları söyledi:

"Gençlerimizin bugünü yaşayarak yarınlara da aynı şekilde bakabilme, aynı heyecanı duyabilmesi ve özellikle askerimizin, Mehmetçiğimizin ta Avustralya'dan, Yeni Zellanda'dan gelen bu askerlere karşı göstermiş olduğu tavrı, o farklı yaklaşım tarzını ve onu geleceğe taşımayı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Onlar bizim de evlatlarımız' yaklaşımını... Bütün bunlar tabii ki Türk'ün nereden olursa olsun, hangi ırktan olursa olsun insanlara bakışının en güzel ifadesidir."

Erdoğan, Çanakkale ruhunu canlı tutmanın çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Dünü iyi yaşayamazsak yarınları iyi kuramayız. Yarınları iyi kurmak, özgüvenle yarınlara yürümek zorundayız" diye konuştu.