Erdoğan: Demokratik Hakkın Kullanılmasından Dolayı Memnunum

Erdoğan: Demokratik Hakkın Kullanılmasından Dolayı Memnunum

Başbakan Erdoğan, Bugün Yapılan "Cumhuriyete Sahip Çık" Mitingi İçin, "Bir Sivil Toplum Örgütü Demokratik Bir Hakkını Kullanmıştır. Böyle Bir Demokratik Hakkın Kullanılmasından Dolayı da Memnuniyetimi İletmek İstiyorum" Dedi.

Erdoğan: Demokratik Hakkın Kullanılmasından Dolayı Memnunum

Başbakan Erdoğan, "Cumhuriyete Sahip Çık" mitingiyle ilgili olarak, "Böyle bir demokratik hakkın kullanılmasından dolayı da memnuniyetimi iletmek istiyorum" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya gezisi öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, bugünkü mitingle ilgili görüşlerinin sorulması üzerine "Bir sivil toplum örgütü demokratik bir hakkını kullanmıştır. Doğrusu benim fazla izleme imkanım olmadı. Sadece başlangıç kısmında izledim sonra kendi randevularım vardı" diye konuştu.

Miting sırasında şiddete yönelik herhangi bir eylem olmamasından mutlu olduğunu ifade eden Erdoğan, "Böyle bir demokratik hakkın kullanılmasından dolayı da memnuniyetimi iletmek istiyorum" dedi.

"İSTİŞARE SÜRECİM DEVAM EDİYOR"

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağının sorulması üzerine şunları söyledi:

"İstişare sürecim devam ediyor. Ağırlıklı süreç, Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) ile yapacağım müzakeredir. Bir yerde işi noktalayacağımız toplantı olacaktır. Şunları yapalım diyebilir. Partimin en üst kurulu MKYK'dır. Oradan çıkacak karar benim için de çok önemli ve bağlayıcı karardır. Orada ne konuşulacağını, ne karar çıkacağını göreceğiz. MKYK ile birlikte karar vereceğiz. Açıklamasını 19'unda mı yaparız, 20'sinde mi yaparız, 21'inde mi yaparız, hep beraber takip edeceğiz, takip edeceksiniz." (ANKA)

Kaynak: ANKA