Erdoğan: Değerlendirmeyi Myk'da Yapacağız

Erdoğan: Değerlendirmeyi Myk'da Yapacağız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Milletvekilleriyle Gruplar Halinde Yaptığı Görüşmelerin Tamamlanmasından Sonra, AK Parti Myk'da Son Değerlendirmeyi Yapacaklarını Belirterek, 'Ona Göre de Yol Haritamızı Belirleyeceğiz' Dedi.

Erdoğan: Değerlendirmeyi Myk'da Yapacağız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti milletvekilleriyle gruplar halinde yaptığı görüşmelerin tamamlanmasından sonra, AK Parti MYK'da son değerlendirmeyi yapacaklarını belirterek, ''Ona göre de yol haritamızı belirleyeceğiz'' dedi.

Başbakan Erdoğan, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Meclis'te verdiği resepsiyona katıldı.

Resepsiyona katılan davetlilerle sohbet eden Başbakan Erdoğan, bir süre Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt ve eşi Ferda Paksüt ile sohbet etti.

Sohbetin bir bölümünde Suudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed El Bassam ile konuşurken de Erdoğan'a çeviride Ferda Paksüt yardım etti.

Erdoğan, daha sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve TBMM Başkanı Köksal Toptan ile de bir süre sohbet ederek, konuklarla selamlaştı.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson ile de karşılaşan Başbakan Erdoğan, gazetecilerin ısrarı üzerine, locadaki foto muhabiri ve kameramanlara görüntü verdi.

Erdoğan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, ATO Başkanı Sinan Aygün, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve HAK-İŞ Genel Başkanı Salim Uslu ile de sohbet etti.

Başbakan Erdoğan, resepsiyondan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

''Milletvekilleriyle gruplar halinde görüşmesine ve bu görüşmelerde hangi kararların alındığının'' sorulması üzerine, Başbakan Erdoğan şunları söyledi:

''Milletvekili arkadaşlarımın hepsini dinliyorum. şu anda dün akşam 48 arkadaşımla dertleştik. Ama bizim grup 339 kişi. Hepsinin kanaatini alacağız. Bu kanaatleri aldıktan sonra değerlendirmeyi MYK'daki arkadaşlarımla birlikte yapacağız. Ona göre de yol haritamızı belirleyeceğiz.''

Bir gazetecinin, ''Yol haritanız nedir?'' sözleri üzerine de Erdoğan, ''Görüşmeleri yapmadan böyle bir şeyi açıklamak doğru olmaz. O zaman arkadaşlarımla yapacağım toplantının anlamı ortadan kalkar'' dedi.

''Milletvekillerinin taleplerinin hangi yönde olduğu'' sorusuna da Başbakan Erdoğan, ''Arkadaşlar 48 ile olmaz. Tamamını dinlememiz gerekir. Niyetim, önümüzdeki hafta sonuna kadar bitirmek. Belki biraz daha sarkabilir'' diye konuştu.