Erdoğan'dan Sanal Çetelere Karşı Mücadele Çağrısı

Erdoğan'dan Sanal Çetelere Karşı Mücadele Çağrısı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'İnterneti Silah Olarak Kullanmak İsteyen, Uyuşturucuya, Cinsel Sapkınlığa Dönüştüren Sanal Çetelere Karşı Mücadele Edilmesi' Çağrısında Bulundu.

Erdoğan'dan Sanal Çetelere Karşı Mücadele Çağrısı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''interneti silah olarak kullanmak isteyen, uyuşturucuya, cinsel sapkınlığa dönüştüren sanal çetelere karşı mücadele edilmesi'' çağrısında bulundu.

Erdoğan, ''internetin sanal çetelere mesken olmasına,internet kafelerin suç merkezi haline getirilmesine izin vermemiz söz konusu olamaz'' dedi.

''Temiz İnternet Kampanyası''nın başlatılması dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuşan Erdoğan, internetin yararlarının yanı sıra zararlarının da hesaba katılması gerektiğini söyledi. Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Özellikle de genç nüfusumuzun ruh sağlığını, zihin sağlığını korumak mecburiyetindeyiz. Günümüzde internet üzerinden birçok bilgiye ulaşmak mümkün hale gelmiştir. Ancak bu imkanı, fırsatı, ideal amaçlar doğrultusunda kullanmalı, ilaç üretmemize yarayacak bir bilgiyi zehir üretmek için kullanmamalıyız.''

Ailelere de seslenen Erdoğan, ''Her şeyden önce çocuklarınızla iyi bir iletişim içinde olun. çocuğunuzun yaşına uygun olacak kullanma süresini muhakkak belirleyin. Çocuğunuzun oyuna, kitap okumaya, spor yapmaya ve sanata vakit ayırmasını muhakkak sağlayın'' dedi.

Kaynak: AA