Erdoğan'dan Parti Vitrininde Sınırlı Değişim

Erdoğan'dan Parti Vitrininde Sınırlı Değişim

Başbakan Erdoğan'ın Mkyk Listesinde Partinin ve Kabinenin Önde Gelen İsimleri Ağılıkla Yerini Korurken, Kadın Üye Sayısı Arttırıldı, 25 Yaş Grubunu Temsilen de İki İsme Mkyk'da Yer Verildi.

Erdoğan'dan Parti Vitrininde Sınırlı Değişim

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin yeni vitrininde AKP’nin ve kabinenin önde gelen isimleri yerlerini korudu. Erdoğan vitrindeki değişikliği sınırlı tuttu.

Erdoğan’ın tek aday olarak girdiği kongrede Genel Başkan seçilmesinin ardından MKYK listesi de açıklandı. Erdoğan yeni listesinde de bakanlar Abdullah Gül, Abdülkadir Aksu, Abdüllatif Şener, Ali Babacan, Cemil Çiçek ve Beşir Atalay’ın yerlerini korudu. Partinin Merkez Yürütme Kurulu üyeleri de yine MKYK’da yer aldılar.

Erdoğan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’yu liste dışı bıraktı. TBMM komisyon başkanlığı yapan üyeler de MKYK listesi dışında kaldılar. Erdoğan, MKYK’da 14 isim değişikliği yaparken kadın sayısını 10’dan 12’ye çıkardı. Erdoğan, son çıkarılan yasayla seçilme hakkı elde eden 25 yaşı temsilen iki ismi de MKYK’ya aldı.

Erdoğan, Mustafa Ilıcalı, Ayşe Öztürk, Belma Sekman Satır, Nimet Çubukçu, Mehdi Eker, Tayyar Altıkulaç, Cevdet Erdöl, Mehmet Müezzinoğlu, Nilgün Kılıç, Nurettin Akman, Nurettin Canikli, Kemal Ramazanoğlu, Yaşar Yakış ve Zülfiar İzol’u yeni MKYK’ya almadı.

Kaynak: ANKA